Pożar domu w Błoniu i hali w Ołtarzewie [FOTO]

Jedna osoba nie żyje, a dwie są poparzone – to tragiczny bilans pożarów, które miały miejsce w powiecie warszawskim zachodnim. W Błoniu palił się dom jednorodzinny, a w Umiastowie – hala produkcyjna.
Fot. Ochotnicza Straż Pożarna Ożarów Mazowiecki. W Ołtarzewie wybuchł pożar w hali produkcyjnej.

Pierwsze zdarzenie miało miejsce w środę, 10 stycznia. Około godziny 11.00 strażacy zostali zaalarmowani o pożarze domu jednorodzinnego w Błoniu na ul. Niemstaka.

Na miejsce zadysponowano 11 zastępów straży pożarnej m.in. z Błonia, Górnej Wsi, Leszna, Zaborowa, Bieniewic i Ożarowa Mazowieckiego. Przybyli również policjanci oraz zespół ratownictwa medycznego.

Jedna osoba została poparzona.

Z kolei w czwartek, 11 stycznia w Ołtarzewie przy ul. Umiastowskiej wybuchł pożar w hali produkcyjnej tworzyw sztucznych jednego z zakładów. Na miejscu zostało zadysponowanych ponad 50 samochodów i 200 strażaków z powiatu warszawskiego zachodniego, pruszkowskiego oraz z Warszawy.

Przeprowadzono ewakuację pracowników zakładu oraz dzieci i personel z pobliskiej szkoły i przedszkola. – Ewakuacja przebiega płynnie pod nadzorem kadry pedagogicznej i odpowiednich służb. Na miejscu zdarzenia operują liczne jednostki Straży Pożarnej oraz Policji i Straż Miejska. Proszę o zachowanie ostrożności na drodze i sugeruję wybór innej trasy przejazdu ze względu na występujące utrudnienia w ruchu – poinformował w mediach społecznościowych burmistrz Ożarowa Mazowieckiego Paweł Kanclerz.

Ze względu na duże zadymienie władze gminy zaleciły mieszkańcom pobliskich posesji zamykanie okien i nieopuszczanie domów. Jednocześnie służby uspokajały, że nie doszło do skażenia chemicznego, a jakość powietrza określono jako „dobrą”.

W wyniku pożaru jedna osoba zmarła, a jedna została poparzona. Na razie nie jest znana przyczyna wybuchu ognia.

Akcja gaśnicza trwała kilka godzin.

Foto: st. kpt. Kamil Golba/Jednostka Ratowniczo-Gaśnicza Błonie

Facebooktwitterredditpinterest