Wypadek na drodze serwisowej przy S8 [FOTO]

Jedna osoba została poszkodowana w wypadku, który miał miejsce na drodze serwisowej przy trasie S8 w Radziejowicach. Bus przewrócił się na bok.
Fot. OSP Radziejowice. Obecnie warunki na drodze są bardzo zmienne, bardziej zdradliwe i niebezpieczne.

Do zdarzenia doszło w niedzielę, 14 stycznia w samo południe. Służby ratunkowe zostały zaalarmowane o zdarzeniu drogowym na drodze serwisowej przy trasie S8 w Radziejowicach. Bus przewrócił się tam na bok. Jedna osoba została poszkodowana.

Na miejscu interweniowali strażacy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Żyrardowie oraz z Ochotniczej Straży Pożarnej w Radziejowicach, a także policja i pogotowie ratunkowe.

Policjanci nieustannie przypominają, że zima to dla kierowców niebezpieczna pora. Panująca obecnie aura sprawia, że warunki na drodze robią się bardzo zmienne, bardziej zdradliwe i niebezpieczne. Dlatego policjanci o zachowanie szczególnej ostrożności i rozwagi. Wielu kierowcom wydaje się, że droga jest czarna i sucha. Tymczasem jezdnie mogą być przymrożone, a w związku z tym śliskie, a w takich sytuacjach koła łatwo tracą przyczepność i wydłuża się droga hamowania pojazdu. W skrajnych przypadkach kierowca może wpaść w poślizg i nie zapanować nad samochodem. Pamiętajmy również o tym, że prędkość dopuszczalna w czasie intensywnych opadów deszczu czy podczas przymrozków nie zawsze oznacza prędkość bezpieczną.

Źródło: Ochotnicza Straż Pożarna Radziejowice, policja

Facebooktwitterredditpinterest