Zabójstwo w centrum Grodziska

Na ulicy niemal w samym centrum Grodziska Mazowieckiego zginął 34-letni mężczyzna. Został zaatakowany prawdopodobnie nożem.
Fot. Policja Małopolska. Na miejscu pracowali policjanci z komendy w Grodzisku Mazowieckim.

Do zdarzenia doszło we wtorek, 16 stycznia po południu. Na ul. Kościuszki w Grodzisku Mazowieckim, niemal przy samej siedzibie urzędu miasta, 34-letni mężczyzna został zaatakowany ostrym narzędziem, prawdopodobnie nożem. Przetransportowano go do szpitala, niestety, mimo udzielonej mu pomocy medycznej – zmarł.

Na miejscu pracowali policjanci, którzy wykonali oględziny, zabezpieczyli również monitoring. Śledztwo w sprawie prowadzi Prokuratura Rejonowa w Grodzisku Mazowieckim. Jak poinformował nas rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Warszawie Szymon Banna, w sprawie zatrzymano jednego mężczyznę, którym okazał się 44-letni mieszkaniec Grodziska. –Zarówno on, jak i ofiara są obywatelami RP – poinformował prokurator. Dodał: – Trwają intensywne czynności procesowe nadzorowane przez prokuraturę, gromadzony jest materiał dowodowy, przesłuchiwani są świadkowie. Po wykonaniu tych wstępnych i istotnych dla dalszego biegu śledztwa czynności procesowych, podjęta zostanie decyzja o dalszym losie zatrzymanego mężczyzny, w tym ewentualnej decyzji o przedstawieniu mu zarzutu. Jeszcze dzisiaj ma zostać wykonana sekcja zwłok zaatakowanego mężczyzny.

Zmarły był mieszkańcem Grodziska, ojcem trójki dzieci, kucharzem. Na jednym z portali zorganizowano zbiórkę pieniędzy na pomoc rodzinie mężczyzny. – Sami nie wiemy jak to opisać, a co dopiero najbliżsi Daniela. Stała się rzecz, której nikt się nie spodziewał. Nie będziemy wdawać się w szczegóły, ale Daniel odszedł stanowczo za wcześnie. Niestety, nic i nikt nie przywróci rodzinie takiego ojca, przyjaciela, partnera, jakim był Daniel. Możemy tylko spróbować pomóc im przetrwać te najgorsze chwile i zapewnić żeby nie martwili się chociaż o byt dzieci. Zbierzmy dla tej rodziny jak najwięcej i pokażmy jak wiele znaczył dla nas wszystkich Daniel! – napisali organizatorzy zbiórki (można ją znaleźć TUTAJ). W ciągu kilkunastu godzin udało się zebrać ponad 22,7 tys. zł.

Kondolencje rodzinie zmarłego złożył burmistrz Grodziska Mazowieckiego Grzegorz Benedykciński. – W związku z wczorajszym aktem przemocy, który doprowadził do śmierci naszego mieszkańca, przekazuję wyrazy współczucia dla rodziny zmarłego – oświadczenie o takiej treści ukazało się na oficjalnej stronie miasta.

Przypomnijmy, że to nie pierwsze takie zdarzenie w Grodzisku Mazowieckim. W kwietniu 2018 roku 41-letni mężczyzna został zaatakowany nożem na ul. Sienkiewicza (więcej na ten temat można przeczytać TUTAJ).

Facebooktwitterredditpinterest