Błonie: Podczas kłótni ugodziła partnera nożem

Policjanci zatrzymali 46-latkę, która podczas kłótni ugodziła swojego partnera nożem. Mężczyzna z obrażeniami ciała trafił do szpitala.
Fot. Policja Mazowiecka. Za popełnienie tego przestępstwa grozi kara nawet do pięciu lat pozbawienia wolności.

Dyżurny komisariatu w Błoniu otrzymał zgłoszenie o mężczyźnie, który miał zostać ugodzony nożem. Na miejsce niezwłocznie udali się policjanci z ogniwa patrolowo-interwencyjnego, którzy ustalili okoliczności zdarzenia. Jak się okazało, doszło do niego dwa dni wcześniej. Podczas kłótni ze swoją partnerką mężczyzna otrzymał kilka ciosów nożem, po czym kobieta opuściła mieszkanie.

Wezwana na miejsce karetka pogotowia przetransportowała pokrzywdzonego do szpitala.

– W tym czasie policjanci rozpoczęli poszukiwania 46-latki i równolegle pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Grodzisku Mazowieckim zebrali materiał dowodowy, który pozwolił na przedstawienie zatrzymanej kilka dni później kobiecie zarzutu naruszenia czynności narządu ciała, czym naraziła pokrzywdzonego na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu – poinformowała rzeczniczka prasowa Komendy Powiatowej Policji w Starych Babicach podinsp. Ewelina Gromek-Oćwieja.

Sąd przychylił się do wniosku prokuratora i zastosował wobec kobiety środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy. Za popełnienie tego przestępstwa grozi kara nawet do pięciu lat pozbawienia wolności. Czynności w tej sprawie prowadzone są pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Grodzisku Mazowieckim.

Źródło: Komenda Powiatowa Policji w Starych Babicach

Facebooktwitterredditpinterest