Córka burmistrza Benedykcińskiego likwidatorką Radia dla Ciebie

Promotorka kultury Emilia Benedykcińska została powołana przez ministra Bartłomieja Sienkiewicza na stanowisko likwidatora Radia dla Ciebie. Zastąpiła Grzegorza Jakubowskiego.
Fot. Tomasz Molina/wikipedia.org. Radio dla Ciebie działa od kilkudziesięciu lat.

Regionalna rozgłośnia Radio dla Ciebie została powołana do życia w 1992 roku. Pracowali w niej m.in. Ewa Wanat, Maciej Nowak, Eliza Michalik, Tomasz Kwaśniewski, Mike Urbaniak i wielu innych dziennikarzy.

Pod koniec grudnia ubiegłego roku minister kultury i dziedzictwa narodowego Bartłomiej Sienkiewicz podjął decyzję o postawieniu w stan likwidacji mediów publicznych, w tym również Radia dla Ciebie. – W obecnej sytuacji takie działanie pozwoli na zabezpieczenie dalszego funkcjonowania tych spółek, przeprowadzenie w nich koniecznej restrukturyzacji oraz niedopuszczenie do zwolnień zatrudnionych w ww. spółkach pracowników z powodu braku finansowania – informowało ministerstwo na Twitterze.

Początkowo likwidatorem Radia dla Ciebie był Grzegorz Jakubowski. Jednak, jak tłumaczył w rozmowie z Polsat News minister Bartłomiej Sienkiewicz, postanowił on powołać na to stanowisko „osobę mniej kontrowersyjną, bardziej spokojną, bardziej wyważoną”.

Jakubowskiego zastąpiła Emilia Benedykcińska – absolwentka Wydziału Dziennikarstwa i Nauk Politycznych, Wydziału Filologii Angielskiej Uniwersytetu Warszawskiego oraz Podyplomowych Studiów Menedżera Kultury w Szkole Głównej Handlowej. Ma kilkuletnie doświadczenie w pracy w administracji publicznej. We francuskiej korporacji zajmowała się doradztwem strategicznym. Przez wiele lat pracowała również jako promotorka muzyki, managerka i organizatorka wydarzeń kulturalnych zarówno w Polsce, jak i w Europie. Jest córką prominentnego polityka PSL, burmistrza Grodziska Mazowieckiego Grzegorza Benedykcińskiego.

Źródło: Wirtualne Media, Twitter, Polsat News, Radio dla ciebie

Facebooktwitterredditpinterest

Jeden komentarz do “Córka burmistrza Benedykcińskiego likwidatorką Radia dla Ciebie