Emerytowany policjant ściągnął z torów pijanego człowieka. W ostatniej chwili, tuż przed nadjeżdżającym pociągiem

W piątkowe przedpołudnie, 23 lutego zastępca komendanta policji w Grodzisku Mazowieckim wziął udział udział w niecodziennej i bardzo miłej uroczystości. Wójt Jaktorowa wraz z przedstawicielami samorządu podziękował emerytowanemu policjantowi za uratowanie życia jednemu z mieszkańców.
Fot. UG Jaktorów. Za postawę godną naśladowania i chęć niesienia pomocy innym były funkcjonariusz Piotr Mirek został uhonorowany przez władze gminy i policyjnych komendantów.

Kilka tygodni temu po godzinie 21.00 grodziscy policjanci zostali wezwani w okolicę przejazdu kolejowego w Starych Budach (gmina Jaktorów). Na miejscu zastali emerytowanego funkcjonariusza grodziskiej komendy, który wskazał im nietrzeźwego mężczyznę, chwilę wcześniej zabranego z torowiska. Były policjant przekazał im, że pieszy w stanie upojenia alkoholowego przewrócił się podczas przechodzenia i nie mógł wstać. W tym czasie zamknęły się za nim rogatki i został na torach. Gdy policyjny emeryt zauważył taką sytuację, natychmiast wybiegł ze swojego samochodu i sprowadził osobę w bezpieczne miejsce. Kilkanaście sekund później po torach, na których leżał mężczyzna, przejechał pociąg.

Uratowany mężczyzna został przekazany przez mundurowych pod opiekę rodziny. Swoje życie zawdzięcza natychmiastowej i skutecznej reakcji policjanta w stanie spoczynku.

Za postawę godną naśladowania i chęć niesienia pomocy innym były funkcjonariusz grodziskiej komendy Piotr Mirek został uhonorowany przez władze gminy Jaktorów oraz przez I zastępcę komendanta powiatowego policji w Grodzisku Mazowieckim mł. insp Krzysztofa Domerackiego i komendanta komisariatu w Jaktorowie nadkom. Bartosza Zająca, którzy pogratulowali koledze i wyrazili wielką radość z tego, że nawet na emeryturze nie zapomniał roty ślubowania.

Źródło: Komenda Powiatowa Policji w Grodzisku Mazowieckim

Facebooktwitterredditpinterest