Horror w Łomiankach. Próbował zabić trzyosobową rodzinę

Na trzy miesiące trafił do aresztu zatrzymany przez policjantów-mężczyzna. 35-latek wdarł się w nocy do zamkniętego pokoju w hostelu i, atakując nożem, usiłował zabić trzyosobową rodzinę.
Fot. Policja Małopolska. Na szczęście rodzinie udało się obezwładnić napastnika.

Dochodziła godzina 2.00 w nocy, gdy dyżurny komisariatu w Łomiankach otrzymał zgłoszenie o agresywnym mężczyźnie, który w jednym z hosteli, gdzie sam również mieszkał, zaatakował nożem trzyosobową rodzinę. Na miejsce natychmiast udali się policjanci z ogniwa patrolowo-interwencyjnego, którzy ustalili okoliczności zdarzenia.

– Jak się okazało, mężczyzna wyważając drzwi wdarł się do zajmowanego przez pokrzywdzonych pokoju i atakując nożem, usiłował ich zabić. Tylko dzięki ich postawie, udało się uniknąć tragedii i obezwładnić napastnika – poinformowała rzeczniczka prasowa Komendy Powiatowej Policji w Starych Babicach podinsp. Ewelina Gromek-Oćwieja.

Matka z synem z ranami kłutymi zostali przetransportowani do szpitala, gdzie została im udzielona pomoc lekarska. Policjanci zatrzymali 35-latka, który dodatkowo był poszukiwany przez prokuraturę w celu ustalenia miejsca pobytu. Mężczyzna trafił do policyjnej celi.

W tym czasie policjanci pod nadzorem Prokuratury Rejonowej dla Warszawy-Żoliborza zebrali materiał dowodowy, który pozwolił na przedstawienie zatrzymanemu zarzutu naruszenia miru domowego i usiłowania zabójstwa, dodatkowo odpowie jeszcze za naruszenie nietykalności cielesnej ojca i syna, których zaatakował. Tego pierwszego bił i dusił.

Sąd Rejonowy dla Warszawy-Żoliborza przychylił się do wniosku prokuratora i zastosował wobec mężczyzny najsurowszy środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na trzy miesiące.

Źródło: Komenda Powiatowa Policji w Starych Babicach

Facebooktwitterredditpinterest