Jest pierwszy kandydat na stanowisko prezydenta Warszawy! [WYBORY SAMORZĄDOWE 2024]

Tobiasz Bocheński będzie kandydatem Prawa i Sprawiedliwości na stanowisko prezydenta Warszawy w nadchodzących wyborach samorządowych. Ogłosił to oficjalnie podczas konferencji, która miała miejsce w sobotę, 3 lutego prezes PiS Jarosław Kaczyński.
Fot. gov.pl. Tobiasz Bocheński ma 36 lat. Był wojewodą łódzkim i mazowieckim.

Tobiasz Bocheński ma 36 lat. To były wojewoda łódzki i mazowiecki. Jest prawnikiem, nauczycielem akademickim, synem profesora Tomasza Bocheńskiego.

– Przypadł mi zaszczyt przedstawienia kandydata na prezydenta Warszawy. Zależy mi na Warszawie, zależy mi na niej przede wszystkim jako Polakowi, a po drugie jako człowiekowi, który się tutaj urodził i przeżył prawie 75 lat, a więc jestem z tym miastem bardzo ściśle związany. Prezydentem tego miasta był mój śp. brat Lech Kaczyński i także od niego wiem, że Warszawa jest wielkim wyzwaniem i to na różnych płaszczyznach, w różnych dziedzinach. Otóż, Warszawa jest wyzwaniem jako miasto. Mamy tutaj do czynienia z całą masą problemów, które przede wszystkim odnoszą się do tego, jak się tutaj mieszka, jak w istocie wygląda los warszawiaków, związany z tym, co wynika ze sposobu funkcjonowania miasta, a to jest w ogromnej mierze zależne od jego władz – powiedział mówił prezes Jarosław Kaczyński podczas warszawskiej konwencji PiS.

Polityk dodał, że przed przyszłym prezydentem Warszawy jest „bardzo wiele do zrobienia”. – Jeżeli chodzi o rządy tego pana, który jest dzisiaj prezydentem Warszawy to te poprzednio już istniejące problemy zostały wzmożone i „wzbogacone” o szereg innych, które wypływają z pewnego typu ideologii, która została tutaj przyjęta, i która w wielu wypadkach w żadnym razie nie odnosi się do rzeczywistych interesów, do dobrego, spokojnego, bezpiecznego, wygodnego sposobu życia mieszkańców. A mieszkańcy mają prawo tego oczekiwać. To jest wyzwanie ogromne, które wymaga wielkiej determinacji, siły, intelektu, charakteru, uczciwości – dodał Jarosław Kaczyński.

Zdaniem polityka, idealnym kandydatem spełniającym te wymogi jest właśnie Tobiasz Bocheński.

Z kandydatury Bocheńskiego cieszą się politycy Koalicji Obywatelskiej. Michał Szczerba w rozmowie z PAP powiedział, że start byłego wojewody “nie ma żadnego znaczenia” w konkurencji z kandydatem PO i obecnym prezydentem Warszawy Rafałem Trzaskowskim. Podobne zdanie na temat kandydatury Tobiasz Bocheńskiego ma sekretarz generalny Nowoczesnej Sławomir Potapowicz. – Bardzo się cieszę, że startuje, uważam, że to nie jest poważny rywal dla Rafała Trzaskowskiego – powiedział w rozmowie z „Wyborczą”.

Źródło: pis.org, wyborcza.pl, PAP

Facebooktwitterredditpinterest