Komunikacja miejska w Żyrardowie zupełnie za darmo

Od 1 lutego mieszkańcy Żyrardowa mogą bezpłatnie korzystać z miejskich autobusów. Ale jest haczyk...
Fot. UM Żyrardów. Władze miasta systematycznie modernizują tabor transportu publicznego.

Od 1 lutego mieszkańcy Żyrardowa mogą podróżować miejskimi autobusami zupełnie za darmo. Ale tylko ci, którzy posiadają Żyrardowską Kartę Mieszkańca.

Jak podkreśla prezydent Żyrardowa Lucjan Krzysztof Chrzanowski, jest to ukłon w stronę osób, które rozliczają swój podatek dochodowy w tym mieście i nie zalegają z żadnymi należnościami publicznymi.

– Zachęcamy gorąco wszystkich, którzy jeszcze nie posiadają Żyrardowskiej Karty Mieszkańców, aby złożyli stosowny wniosek wraz z wymaganymi załącznikami potwierdzającymi możliwość uczestnictwa w programie – namawiają urzędnicy.

Wykaz dokumentów, jakie należy dołączyć do wniosku o wydanie Żyrardowskiej Karty Mieszkańca znajduje się TUTAJ. Na tej stronie są również dostępne szczegółowe informacje dotyczące programu. Można je uzyskać także w Wydziale Działalności Gospodarczej Urzędu Miasta, nr tel. 46 858 15 57.

Przypominamy, że z bezpłatnej komunikacji w Żyrardowie mogą również korzystać mieszkańcy, którzy ukończyli 70. rok życia, osoby z niepełnosprawnościami oraz ich opiekunowie.

Źródło: UM Żyrardów

Facebooktwitterredditpinterest