Nalot mundurowych na nielegalne automaty do gier

Kryminalni z komendy w Starych Babicach wraz z funkcjonariuszami Mazowieckiego Urzędu Celno-Skarbowego przeprowadzili wspólne działania, których celem było zwalczanie przestępczości nielegalnego hazardu. Efektem akcji było skontrolowanie punktu, gdzie miały być organizowane gry na automatach bez koncesji i wymaganego zezwolenia oraz zabezpieczenie czterech maszyn.
Fot. KPP Stare Babice. Za posiadanie nielegalnych automatów do gier grożą surowe kary w wysokości 100 tys. zł od jednej maszyny.

Kryminalni z Komendy Powiatowej Policji w Starych Babicach oraz funkcjonariusze z Wydziału Realizacji Prewencji Mazowieckiego Urzędu Celno-Skarbowego w Warszawie przeprowadzili wspólne działania związane ze zwalczaniem nielegalnego hazardu. Mundurowi skontrolowali punkt na terenie gminy Stare Babice, gdzie miały być organizowane gry na automatach bez koncesji i wymaganego zezwolenia. Efektem kontroli było zabezpieczenie czterech maszyn do dalszego postępowania, które będzie prowadzić Urząd Celno-Skarbowy.

1 kwietnia 2017 roku weszła w życie nowelizacja Ustawy o grach hazardowych, która wprowadziła nowe rozwiązania. Zgodnie z nią, podmioty prywatne nie mogą urządzać gier na automatach poza kasynami. Oznacza to zakaz posiadania tego rodzaju maszyn (poza wyjątkami wskazanymi w ustawie). Zgodnie z nowelizacją posiadanie automatów do gier bez koncesji jest zabronione.

Za posiadanie nielegalnych automatów do gier w lokalach gastronomicznych, handlowych i usługowych grożą surowe kary w wysokości 100 tys. zł od jednej maszyny. Taką karę może ponieść nie tylko właściciel nielegalnych automatów, ale również osoba dzierżawiąca lub wynajmująca lokal, w którym są umieszczane.

– Właściciele automatów mogą teraz ponieść konsekwencje za złamanie przepisów Kodeksu Karno-Skarbowego, którego art. 107d stanowi, kto wbrew warunkom koncesji lub bez wymaganego urzędowego sprawdzenia lub bez nałożenia wymaganych urzędowych zamknięć posiada automat do gier, podlega karze grzywny do 720 stawek dziennych albo karze pozbawienia wolności do lat 3, albo obu tym karom łącznie – poinformowała rzeczniczka prasowa starobabickiej komendy podinsp. Ewelina Gromek-Oćwieja.

Źródło: Komenda Powiatowa Policji w Starych Babicach

Facebooktwitterredditpinterest