Narkotyki w Jaktorowie

Szybkie działania i czujność dzielnicowego z komisariatu w Jaktorowie okazały się niezbędne do zatrzymania młodego mężczyzny, który usłyszał zarzut posiadania znacznej ilości środków odurzających. Sprawą już zajęła się prokuratura.
Fot. ilustracyjnne/KPP Żyrardów. Posiadanie narkotyków jest zabronione.

Dzielnicowy z jaktorowskiego komisariatu, natychmiast po otrzymaniu wezwania na interwencję, pojechał pod wskazany adres w swoim rejonie. Na miejscu ustalił, że młody mieszkaniec zachowuje się agresywnie wobec domowników. Podczas rozmowy z 19-latkiem policjant szybko zauważył, że jest on bardzo niespokojny i nabrał podejrzeń, że może coś ukrywać. Natychmiast przystąpił do przeszukania zajmowanego przez mężczyznę pokoju i znalazł tam opakowanie z suszem roślinnym. Kolejne skontrolowane pomieszczenie to piwnica, gdzie młody chłopak przebywał przed wizytą policjanta. Tam w pudełku po butach funkcjonariusz znalazł torebki z białym proszkiem. Wszystkie substancje zostały zabezpieczone, a ich właściciel zatrzymany.

– Badanie znalezionych rzeczy wykazało, że jest to prawie 98 gramów mefedronu i ponad 51 gramów marihuany. 19-latek doprowadzony do Prokuratury Rejonowej w Żyrardowie usłyszał zarzut posiadania znacznej ilości środków odurzających. Prokurator zdecydował o zastosowaniu wobec niego środka zapobiegawczego w postaci policyjnego dozoru – poinformowała rzeczniczka prasowa Komendy Powiatowej Policji w Grodzisku Mazowieckim asp. sztab. Katarzyna Zych.

Popełnione przez 19-latka przestępstwo narkotykowe zagrożone jest karą nawet dziesięciu lat pozbawienia wolności.

Źródło: Komenda Powiatowa Policji w Grodzisku Mazowieckim

Facebooktwitterredditpinterest