Obywatele Rosji i Ukrainy porwali mężczyznę. Wyciągnęli go z kawiarni, pobili i okradli

Szeroko zakrojone działania policjantów zakończyły się zatrzymaniem czterech mężczyzn. Kilka godzin wcześniej podejrzani porwali z kawiarni mężczyznę. .
Fot. Policja Mazowiecka. Policjanci zatrzymali czterech dwudziestolatków narodowości ukraińskiej i rosyjskiej

W ostatnim czasie na terenie warszawskiej Woli w jednej z kawiarni doszło do porwania. W godzinach popołudniowych do lokalu weszło kilku mężczyzn, którzy siłą i przy użyciu przedmiotu przypominającego broń palną wyprowadzili na zewnątrz pokrzywdzonego. Stosując przemoc umieścili go w aucie i odjechali w kierunku jego domu. Z ustaleń policjantów wynika, że po dojeździe na warszawskie Włochy, podejrzani ukradli rzeczy o wartości ponad 10 tys. zł. Zabronili pokrzywdzonemu kontaktu z policją i zostawili go w mieszkaniu.

Po uzyskaniu informacji o zdarzeniu do działań natychmiast przystąpili stróże prawa z Ochoty. Po kilku godzinach przy ul. Równoległej we warszawskich Włochach wspólnie ze stołecznymi wywiadowcami oraz funkcjonariuszami warszawskiego Oddziału Prewencji Policji zatrzymali czterech mężczyzn narodowości ukraińskiej i rosyjskiej, dwóch w wieku 24 lat, jednego 25-latka oraz 29-latka. W wyniku wszystkich czynności policjanci odzyskali skradzione wcześniej mienie oraz zabezpieczyli pistolet gazowy, pałki teleskopowe i kastety.

– Zatrzymani zostali doprowadzeni do Komendy Rejonowej Policji Warszawa III. Po nocy spędzonej w policyjnym areszcie usłyszeli zarzuty związane z pozbawieniem wolności osoby, rozbojem oraz zmuszaniem do określonego zachowania – poinformował sierż. szt. Jakub Pacyniak z Komendy Stołecznej Policji.

Sąd przychylił się do wniosku prokuratury i zastosował wobec zatrzymanych tymczasowy areszt na trzy miesiące. Może im grozić do 20 lat pozbawienia wolności.

Źródło: Komenda Stołeczna Policji Warszawa

Facebooktwitterredditpinterest