Ożarów: Dźgnął pracownika nożem, drugiemu nim groził, na koniec zaatakował strażnika

Dzielnicowi z komisariatu w Ożarowie Mazowieckim przy współpracy ze strażnikami miejskimi zatrzymali 21-letniego mieszkańca gminy. Mężczyzna chwilę wcześniej wszedł do jednej z firm i ugodził pracownika nożem, a drugiemu nim groził. Następnie, podczas ucieczki z miejsca zdarzenia, zaatakował wysiadającego z radiowozu strażnika miejskiego, uderzając go w twarz.
Fot. Policja Małopolska. Napastnik był znany mundurowym z innych interwencji.

Dochodziła godzina 11.00, gdy dyżurny komisariatu w Ożarowie Mazowieckim otrzymał zgłoszenie o ugodzeniu nożem. Do zdarzenia doszło w jednej z firm na terenie gminy. Na miejsce natychmiast udali się policjanci z ogniwa patrolowo-interwencyjnego.

Jak ustalili funkcjonariusze, mężczyzna wszedł do budynku przedsiębiorstwa, w którym kiedyś pracował i podczas rozmowy z pracownikiem ugodził go nożem. Poszkodowanemu chciał pomóc kolega, jednak napastnik zaczął mu grozić uszkodzeniem ciała. Po wszystkim nożownik uciekł z miejsca zdarzenia. Policjanci przekazali dzielnicowym informacje o napastniku, który jak się okazało, był znany mundurowym z innych interwencji.

– Dzielnicowi niezwłocznie udali się do miejsca zamieszkania mężczyzny. Dojeżdżając zauważyli strażników miejskich podejmujących interwencję wobec 21-latka. Mundurowi obezwładnili i zatrzymali mężczyznę. Jak ustalili funkcjonariusze, mieszkaniec gminy chwilę wcześniej zaatakował wysiadającego z radiowozu jednego ze strażników, uderzając go w twarz – poinformowała rzeczniczka prasowa Komendy Powiatowej Policji w Starych Babicach podinsp. Ewelina Gromek-Oćwieja.

Mężczyzna trafił do policyjnej celi. W tym czasie policjanci pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Pruszkowie zebrali materiał dowodowy, który pozwolił na przedstawienie zatrzymanemu zarzutów naruszenia czynności narządu ciała, gróźb karalnych oraz naruszenia nietykalności cielesnej funkcjonariusza podczas pełnienia obowiązków służbowych.

Sąd Rejonowy w Pruszkowie przychylił się do wniosku prokuratora i zastosował wobec mężczyzny najsurowszy środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na dwa miesiące.

Czynności w tej sprawie są prowadzone pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Pruszkowie.

Przypomnijmy, że jest to już kolejny bandycki incydent z użyciem noża w powiecie warszawskim zachodnim. W Łomiankach mężczyzna próbował zabić trzyosobową rodzinę, w Błoniu kobieta zaatakowała nożem partnera, z kolei pijany policjant z komendy w Starych Babicach straszył nożem klientów baru (więcej na ten temat można przeczytać TUTAJ, TUTAJ i TUTAJ).

Źródło: Komenda Powiatowa Policji w Starych Babicach, ZM

Facebooktwitterredditpinterest