Paweł Makuch ponownie stara się o stanowisko prezydenta Pruszkowa [WYBORY SAMORZĄDOWE 2024]

Paweł Makuch zadeklarował udział w nadchodzących wyborach samorządowych. Obecny prezydent Pruszkowa będzie starał się o reelekcję.
Fot. bip pruszków. Paweł Makuch jest związany z Pruszkowem od urodzenia.

Informację o tym, że ponownie będzie kandydował na stanowisko prezydenta Pruszkowa, Paweł Makuch przekazał w środę, 7 lutego. – Praca dla Was Mieszkańców i dla naszego Miasto Pruszków, to wielki zaszczyt. Jesteście centrum tego Miasta – napisał włodarz w mediach społecznościowych (pisownia oryginalna – przyp. red.).

Paweł Makuch ma 47 lat. Od urodzenia mieszka w Pruszkowie, z którym od pokoleń związana jest jego rodzina. Ukończył w tym mieście Szkołę Podstawową nr 11 i Liceum Ogólnokształcące im. T. Zana. Po uzyskaniu świadectwa dojrzałości studiował na wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego. Uczelnię ukończył w 2000 roku, uzyskując tytuł magistra prawa. W tym samym roku rozpoczął aplikację radcowską w Okręgowej Izbie Radców Prawnych w Warszawie, którą pozytywnie ukończył. W 2001 roku odbył zasadniczą służbę wojskową. Jako oficer rezerwy Wojska Polskiego posiada stały przydział mobilizacyjny.

Paweł Makuch rozpoczął swoją karierę zawodową jako asystent w jednej z warszawskich szkół wyższych, prowadząc zajęcia dydaktyczne ze studentami. W trakcie aplikacji odbył praktykę radcy prawnego w kancelarii. W tym zawodzie pracował w MPWiK S.A. w Warszawie i centrali PZU S.A. Przez wiele lat prowadził prywatną praktykę we własnej kancelarii. Jako pełnomocnik procesowy występował w wielu sprawach gospodarczych, cywilnych, administracyjnych, a także jako obrońca w postępowaniach karnych.

– Od wielu lat jest zaangażowany w życie społeczne na terenie Pruszkowa. Szczególnie bliskie są mu sprawy związane ze sportem i kształceniem młodzieży. Za działalność społeczną dwukrotnie został odznaczony przez Mazowiecki Związek Piłki Nożnej, w tym w 2018 r. otrzymał Srebrną Odznakę Honorową PZPN. Zasiadał w zarządzie Miejskiego Klubu Sportowego Znicz w Pruszkowie, sprawując funkcję sekretarza klubu. Jako prezes stowarzyszenia Wspólnie Pruszków Rozwijamy uczestniczył aktywnie w życiu społecznym i politycznym na terenie miasta Pruszkowa i powiatu pruszkowskiego – czytamy na oficjalnej stronie miasta pruszkow.pl.

W 2018 roku został wybrany na prezydenta Pruszkowa. Paweł Makuch jest żonaty, ma dwie córki Antoninę i Anielę w wieku szkolnym.

Obecna prezydentura Pawła Makucha ma swoich zwolenników i przeciwników. Ci pierwsi dostrzegają rozwój Pruszkowa, sprawnie działającą komunikację miejską, otwartość włodarza i jego dobry kontakt z mieszkańcami. Przeciwnicy Pawła Makucha zarzucają mu natomiast kłamstwo wyborcze, gdy podczas kampanii w 2018 roku obiecywał w mediach społecznościowych, że nie powoła na stanowisko wiceprezydenta Konrada Sipiery z Prawa i Sprawiedliwości. Stało się inaczej. Inne z zarzutów pod adresem Pawła Makucha to: działalność pod dyktando deweloperów, brak konsultacji społecznych podczas prac przy kontrowersyjnych inwestycjach (np. budowa łącznika ul. M. Zimińskiej-Sygietyńskiej z ul. Sienkiewicza, przebudowa ul. Kościuszki), wreszcie brak szacunku dla pruszkowskiej przyrody (likwidacja skweru Bersohna, wydanie zgody na budowę bloku przy ul. Pawiej w bezpośrednim sąsiedztwie Warszawskiego Obszaru Chronionego Krajobrazu, czy wreszcie wycinka drzew w alei Wojska Polskiego).

Źródło: pruszkow.pl, ZM

Facebooktwitterredditpinterest