Pijany policjant straszył w barze nożem

Policjant z Wydziału Kryminalnego komendy w Starych Babicach po służbie miał pokazywać klientom baru nóż oraz nim straszyć. Był pijany, już został zawieszony w obowiązkach służbowych.
Fot. policja.pl. Funkcjonariuszowi grozi wydalenie ze służby.

Zdarzenie opisał reporter RMF FM. Miało do niego dojść w czwartek, 15 lutego w jednym z barów na warszawskiej Woli. Pijany policjant Wydziału Kryminalnego starobabickiej komendy po służbie wyciągnął nóż, pokazywał go klientom oraz wykonywał gesty imitujące zadawanie ran szyi.

Przerażeni klienci wezwali na miejsce funkcjonariuszy. Okazało się, że policjant miał półtora promila alkoholu w organizmie. Został przewieziony do izby zatrzymań, a po wytrzeźwieniu trafił do prokuratury, gdzie usłyszał zarzuty gróźb karalnych. Śledczy domagali się dla zatrzymanego policjanta aresztu, jednak sąd zadecydował o zastosowaniu dozoru, zakazu zbliżania się do pokrzywdzonych, nakazał też powstrzymanie się od spożywania alkoholu.

Natomiast komendant powiatowy policji dla powiatu warszawskiego zachodniego w Starych Babicach zdecydował o zawieszeniu funkcjonariusza w czynnościach służbowych. Ponadto zostało wszczęte postępowanie dyscyplinarne oraz wdrożono procedurę zmierzającą do usunięcia policjanta ze służby.

– Chcemy wyraźnie podkreślić, że funkcjonariusze, którzy decydują się na tego rodzaju naganne zachowanie, muszą liczyć się z najsurowszymi konsekwencjami. W naszej formacji nie ma przyzwolenia na łamanie prawa. Ogromną wagę przywiązujemy do rzetelnego wyjaśniania każdego podejrzenia naruszania prawa przez funkcjonariuszy. O zdarzeniu powiadomione zostały niezwłocznie prokuratura oraz policyjne komórki kontrolne, w tym Biuro Spraw Wewnętrznych Policji – poinformowała rzeczniczka prasowa starobabickiej komendy podinsp. Ewelina Gromek-Oćwieja.

Źródło: RMF FM, Komenda Powiatowa Policji w Starych Babicach

Facebooktwitterredditpinterest