Pomogli niedoszłemu samobójcy

Stołeczni kryminalni podjęli szybką i dobrze zorganizowaną akcję, zwieńczoną długą, szczerą, rozmową, która zapobiegła potencjalnej tragedii. Młody mężczyzna zostawił list i wyszedł z domu, co zaniepokoiło jego rodziców...
Fot. holgersfotografie/pixabay.com. Bezpieczeństwo emocjonalne jest tak samo istotne jak fizyczne, dlatego też powinniśmy otoczyć siebie opieką i szukać pomocy w momencie, gdy tego potrzebujemy.

Rodzice młodego mężczyzny zaalarmowali policję. Stróże prawa błyskawicznie zareagowali. To właśnie szybka reakcja i dobrze przeprowadzona akcja policjantów pomogły dotrzeć do miejsca, w którym przebywał 23-latek. Rozmowa z nim okazała się kluczowa, gdyż młody człowiek otworzył się przed mundurowymi i opowiedział o swoich problemach, z którymi coraz bardziej sobie nie radził. Dzięki dobrze poprowadzonemu dialogowi, udało się zapobiec potencjalnej tragedii.

W trakcie ustaleń przeprowadzanych w domu młodego mężczyzny, policjanci zabezpieczyli w szufladzie biurka marihuanę, której czarnorynkowa wartość jest bliska 10 tys. zł. Z tego powodu mężczyzna usłyszał zarzuty, a Prokuratura Rejonowa Warszawa Ursynów zastosowała wobec niego środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego.

– Działania wilanowskich kryminalnych doprowadziły do szczęśliwego rozwiązania sytuacji i być może uniknięcia tragedii. Jedna rozmowa okazała się niezwykle ważnym elementem, dzięki któremu mężczyzna mógł podzielić się swoimi troskami, otrzymać niezbędne wsparcie psychologiczne i zakończyć ciągnący się proceder związany ze środkami odurzającymi – poinformowała podkom. Ewa Kołdys z Komendy Stołecznej Policji.

– Podobne przypadki powinny skłaniać nas do refleksji i wyciągnięcia wniosków na przyszłość. W momencie, gdy znajdujemy się w kryzysie psychicznym, odczuwamy przygnębienie lub jesteśmy w złej kondycji emocjonalnej, nie powinniśmy bagatelizować tych sygnałów. Warto porozmawiać o swoich wątpliwościach, samopoczuciu z zaufaną osobą lub zgłosić się do specjalisty, który pomoże nam znaleźć wyjście z tarapatów – zachęcają mundurowi.

Trzeba pamiętać o tym, że nie jesteśmy sami. Istnieją numery, pod którymi anonimowo można porozmawiać ze specjalistami. Warto skorzystać z tej możliwości, aby nie dopuścić do poważniejszych komplikacji.

116 123 – Ogólnopolska Poradnia Telefoniczna dla Osób Przeżywających Kryzys Emocjonalny.

Bezpieczeństwo emocjonalne jest tak samo istotne jak fizyczne, dlatego też powinniśmy otoczyć siebie opieką i szukać pomocy w momencie, gdy tego potrzebujemy.

Opisana sytuacja z Wilanowa pokazuje, jak ważna jest natychmiastowa reakcja i działanie. Warto zadbać o siebie i swoich bliskich, przekonując ich o potrzebie otwarcia się przed innymi. Wsparcie i zrozumienie są niezwykle istotne w tych trudnych momentach.

Pamiętajmy, że nie ma sytuacji bez wyjścia. Znajdźmy odwagę w sobie, żeby poprosić o pomoc.

Źródło: Komenda Stołeczna Policji Warszawa

Facebooktwitterredditpinterest