Umówił się z 16-latką. Napadli go i okradli

Zatrzymani przez policjantów z warszawskiej Woli dwójka mężczyzn i nieletnia trafili do komendy z podejrzeniem o rozbój z użyciem niebezpiecznego narzędzia. Ze wstępnych informacji wynika, że, zwabili pokrzywdzonego do mieszkania, gdzie napadli na niego, grozili nożem i metalową rurką, po czym ukradli mu pieniądze.
Fot. KSP Warszawa. Obaj mężczyźni zostali tymczasowo aresztowani.

Wszystko rozegrało się kilka dni temu, wieczorem. Policjanci z warszawskiej Woli zostali zaalarmowani przez pokrzywdzonego o tym, że został on napadnięty przez dwóch mężczyzn i kobietę, która z nimi współdziałała. Opisał dokładnie okoliczności całej sytuacji. Wynikało z nich, że umówił się z dziewczyną w mieszkaniu. Kiedy był na miejscu, został wciągnięty przez dwóch mężczyzn do środka. Ci zagrozili mu nożem i metalową rurką, po czym zażądali pieniędzy. Po tym, jak zabrali mu 1500 zł wyrzucili go z mieszkania, a sami uciekli.

Policjanci znali drogę ucieczki dwóch sprawców: kobiety w wieku 16 lat i mężczyzny w wieku 22 lat, po chwili ich zatrzymali. Drugi 22-latek, który uciekł w innym kierunku, również wpadł w ich ręce. Okazało się, że miał on przy sobie narkotyki i dokument należący do innej osoby. Obaj trafili do policyjnej celi, a nieletnia – do policyjnej izby dziecka.

– Śledczy rozpoczęli dokładne ustalenia okoliczności tej sprawy. Po zgromadzeniu materiału dowodowego w Prokuraturze Rejonowej Warszawa-Wola w Warszawie podejrzani usłyszeli zarzuty karne dotyczące rozboju z użyciem niebezpiecznego narzędzia działając wspólnie i w porozumieniu, dodatkowo jeden z nich odpowie za posiadanie środków odurzających i ukrywanie dokumentu. Nieletniej został określony czyn karalny dotyczący rozboju z użyciem niebezpiecznego narzędzia – poinformowała rzeczniczka prasowa wolskiej komendy nadkom. Marta Sulowska.

Decyzją sądu, na wniosek prokuratora, mężczyźni zostali tymczasowo aresztowani na trzy miesiące, natomiast nieletnia została umieszczona w ośrodku wychowawczym.

Źródło: Komenda Stołeczna Policji Warszawa

Facebooktwitterredditpinterest