W Grodzisku powstanie zielone miasto przyszłości. Umowa podpisana w obecności króla Danii! [FOTO]

W Grodzisku Mazowieckim powstanie zielone miasto przyszłości. Na stadionie Legii Warszawa zostało podpisane porozumienie firm z gminą Grodzisk Mazowiecki, która od lat współpracuje z Danią.
Fot. UM Grodzisk Mazowiecki. Zielone miasteczko powstanie przy Legia Training Center w Urszulinie.

W czwartek, 1 lutego burmistrz Grodziska Mazowieckiego Grzegorz Benedykciński, w obecności króla Danii Fryderyka X, podpisał dokument stanowiący początek projektu „Grodzisk Mazowiecki i Champions Park”, który zakłada stworzenie miasta przyszłości. Przedsięwzięcie ma zostać zrealizowane dzięki najnowszym technologiom i zielonym rozwiązaniom w zakresie zrównoważonego rozwoju, efektywności energetycznej i dystrybucji energii.

Zielone miasteczko powstanie przy Legia Training Center w Urszulinie. – Legia wybrała Grodzisk Mazowiecki, żeby wybudować tam swoje centrum szkoleniowe. Wokół tego centrum Legia chce zbudować zielone miasto, czyli miasto na wzór tego, co dzisiaj dzieje się w Skandynawii, a szczególnie w Danii – mówi burmistrz.

– Grodzisk Mazowiecki od lat podejmuje zróżnicowane działania na rzecz rozwoju poszczególnych obszarów gminy, z dbałością o mieszkańców, środowisko naturalne, inwestujące w sposób zrównoważony firmy i innych interesariuszy, w tym działania adaptacyjne zapobiegające reperkusjom związanymi ze zmianami klimatu – zapewniają urzędnicy z grodziskiego ratusza.

W ramach rewitalizacji terenów, gmina wspierała między innymi budowę Centrum Treningowego i Badawczo & Rozwojowego Legia Training Center – najnowocześniejszego ośrodka treningowego w tej części Europy.

Źródło: UM Grodzisk Mazowiecki

Facebooktwitterredditpinterest