Więcej mieszkańców nie okradnie! Złodziej rowerów zatrzymany

W styczniu ukradł mieszkańcom Brwinowa pięć rowerów. Dzielnicowy przeprowadził szereg czynności, które doprowadziły do identyfikacji złodzieja oraz jego zatrzymania i postawienia mu zarzutów.
Fot. KPP Pruszków. Za przestępstwo kradzieży grozi kara do pięciu lat pozbawienia wolności.

W ubiegłym miesiącu kradzież rowerów zgłosiło na policję pięciu mieszkańców Brwinowa Dzięki zapisowi na monitoringu miejskim ustalono, że sprawcą przestępstw jest ten sam mężczyzna. Dla dzielnicowego zatrzymanie złodzieja stało się priorytetem. Okazało się, że miłośnik cudzej własności nie był mieszkańcem powiatu pruszkowskiego.

– W pracy dzielnicowego bardzo ważna jest współpraca ze społeczeństwem, która wsparła działania funkcjonariusza. Policjant w wyniku szeregu przeprowadzonych czynności ustalił 38- letniego mężczyznę, który, jak się okazało, zamieszkiwał na terenie sąsiedniego powiatu – poinformowała rzeczniczka Komendy Powiatowej Policji w Pruszkowie asp.szt. Monika Orlik.

Sprawca został zatrzymany i usłyszał zarzuty dokonania kradzieży nie tylko w styczniu, ale dzięki zapisowi monitoringu, także w czerwcu i we wrześniu ubiegłego roku. Mężczyzna przyznał się do popełnienia przestępstw. Niestety, skradzione rowery o wartości rynkowej od 1200 do 2000 zł szybko znajdowały nowych właścicieli po atrakcyjnej cenie.

Teraz mężczyzna odpowie za swoje czyny. Zgodnie z obowiązującym prawem za przestępstwo kradzieży grozi kara do pięciu lat pozbawienia wolności. Taki sam wymiar kary grozi za popełnienie przestępstwa paserstwa. Sprawę nadzoruje Prokuratura Rejonowa w Pruszkowie.

Źródło: Komenda Powiatowa Policji w Pruszkowie

Facebooktwitterredditpinterest