Wraca temat przebudowy wiaduktu i drogi wojewódzkiej nr 579 w Błoniu. Mieszkańcy bezlitośni [MAPA]

Na kilka tygodni przed wyborami samorządowymi wraca temat budowy wiaduktu i przebudowy drogi wojewódzkiej nr 579 w Błoniu. Prace trwają.
Fot. blonie.pl. W spotkaniu wzięli udział: burmistrz Zenon Reszka, przewodniczący rady miejskiej Tomasz Wiśniewski, naczelnik Wydziału Dróg i Mostów Rafał Nowak, projektant drogi, dyrektor MZDW w Warszawie Grzegorz Obłękowski, zastępca dyrektora ds. inwestycji Mariusz Kozera oraz radna sejmiku Anna Katarzyna Brzezińska.

O tym, jak ważna jest przebudowa drogi wojewódzkiej nr 579 i nowy wiadukt w Błoniu informowaliśmy w naszym serwisie wielokrotnie (np. TUTAJ i TUTAJ). Wiedzą to również władze miasta i podejmują w tym kierunku działania. W ubiegłym roku Mazowiecki Zarząd Dróg Wojewódzkich (MZDW) – organ odpowiedzialny za tę inwestycję ogłosił przetarg na opracowanie dokumentacji projektowej na budowę i rozbudowę dwukilometrowego odcinka wraz z budową przeprawy kolejowej.

W środę, 21 lutego burmistrz Błonia Zenon Reszka spotkał się w tej sprawie z przedstawicielami MZDW.

Przebieg spotkania Zenon Reszka opisał na Facebooku. – Tematem była kontrola realizacji projektu i harmonogramu przyjętych prac oraz zatwierdzenie koncepcji i rozwiązań projektowych dla nowego przebiegu DW579, zapadły kolejne uzgodnienia. Omówiliśmy proponowany przebieg drogi oraz rozwiązania projektowe dla poszczególnych skrzyżowań i odcinków drogi. Projektant przedstawił informacje dotyczące przebiegu uzgodnień i przygotowania dokumentacji. (…) Bardzo ważną kwestią było nowe skrzyżowanie DW579 z ul. Bieniewicką. Tutaj zgłosiłem konieczność budowy ronda, co zostało zaakceptowane – poinformował burmistrz.

Włodarz podkreślił, że inwestycja jest dla niego „kwestią priorytetową”. – Na bieżąco monitoruję i podejmuję wszelkie działania, by ta inwestycja jak najszybciej mogła usprawnić ruch drogowy w naszej gminie – poinformował.

Komentarze pod wpisem burmistrza świadczą o tym, że mieszkańcy nie dowierzają, że ta pilna inwestycja drogowa zostanie szybko zrealizowana. – „Oho – wybory się zbliżają, ściema po raz enty jak ze wszystkim”, „Przyszedł czas na mydlenie oczu .. tyle kadencji i za każdym razem temat wiaduktu działa już na ludzi jak płachta na byka”, „Przed wyborami znowu te ściemy od tylu lat, całe Błonie zakorkowane przez tiry” – piszą rozgoryczeni internauci (pisownia oryginalna – przyp. red.).

Trudno się dziwić frustracji mieszkańców, jednak za inwestycję odpowiadają władze województwa, podobnie jak za budowę obwodnicy Grodziska Mazowieckiego. W tym mieście udało się ją sfinalizować, oby jak najszybciej stało się to również w Błoniu. Jednak przypomnijmy, że na wykonanie samej dokumentacji projektant ma czas do 2026 roku (więcej na ten temat można przeczytać TUTAJ).

Źródło: Facebook/Zenon Reszka, ZM

Facebooktwitterredditpinterest