Zenon Reszka ponownie będzie kandydował na stanowisko burmistrza Błonia [WYBORY SAMORZĄDOWE 2024]

Burmistrz Błonia Zenon Reszka oficjalnie zadeklarował, że będzie ponownie starał się o to stanowisko. Jeśli się uda, będzie to kolejna kadencja włodarza, który zarządza gminą od 2006 roku.
Fot. UM Błonie. Zenon Reszka zarządza gminą Błonie już 18 lat.

Zenon Reszka ma 63 lata, z zawodu jest ekonomistą. Ukończył magisterskie studia menedżerskie na Wydziale Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego, specjalność m.in. Finanse Publiczne. W latach 1998-2002 sprawował funkcję radnego w Błoniu; był również członkiem zarządu miasta. Bezpartyjny.

Ponad dwadzieścia lat pracował w Zakładach Mechaniczno-Precyzyjnych Mera-Błonie. Tam odpowiadał m.in. za wdrożenie i funkcjonowanie Systemu Zarządzania Jakością ISO 9001. Pełnił tez funkcję kierownika w Wydziale Komunikacji Starostwa Powiatu Warszawskiego Zachodniego.

Zenon Reszka jest wieloletnim działaczem społecznym, m.in. jako członek zarządu Klubu Sportowego Błonianka i ławnikiem Sądu Okręgowego w Warszawie.

W piątek, 9 lutego na Facebooku Zenon Reszka oficjalnie ogłosił, że ponownie będzie ubiegał się o stanowisko burmistrza Błonia. W tym celu został już zarejestrowany Komitet Wyborczy Wyborców Zenona Reszki „Błonie – Przyszłość”. Więcej na ten temat można dowiedzieć się TUTAJ.

Do dotychczasowych osiągnięć Zenona Reszki jako burmistrza należy zaliczyć przede wszystkim rozwój Błonia. W ciągu ostatnich lat powstało imponujące Centrum Kultury, Centrum Sportu z basenem, park Bajka, tzw. park Włoski, a także szereg mniejszych inwestycji: Dom Dziennego Pobytu Senior+, modernizacja Rynku, targowiska, placówek oświatowych, przychodni zdrowia, stadionu KS Błonianka, zabytkowego dworku „Poniatówka”, budowa nowych parkingów i dróg, również na terenach wiejskich. Część tych zadań udało się zrealizować dzięki pozyskaniu środków finansowych z Unii Europejskiej.

Największą porażką samorządu ostatnich kadencji jest brak obwodnicy wiecznie zakorkowanego Błonia i wiaduktu kolejowego. Te niezbędne inwestycje nie leżą jednak w gestii gminy, lecz instytucji nadrzędnych. W Grodzisku Mazowieckim obwodnicę udało się wybudować, w Błoniu – niestety nie. Więcej na ten temat można przeczytać TUTAJ, TUTAJ i TUTAJ.

Opisując sylwetkę Zenona Reszki nie sposób nie wspomnieć o skandalu obyczajowym, który miał miejsce w 2014 roku, kiedy to burmistrz uprawiał seks w służbowym samochodzie. Sprawę nagłośnił „Super Express”. Ten incydent nie przeszkodził Reszce w wygraniu wyborów w tym samym roku. W listopadzie 2021 roku serwis O2 donosił o podwyżce pensji burmistrza o niemal 100 proc.. – z 10 do 20 tys. zł.

Czy po raz kolejny Zenon Reszka obejmie stanowisko burmistrza Błonia – przekonamy się już w kwietniu.

Źródło: blonie.pl, Facebook/Zenon Reszka, Super Express, O2, ZM

Facebooktwitterredditpinterest