Znęcał się nad matką, zaatakował mundurowych

Sąd Rejonowy w Pruszkowie przychylił się do wniosku prokuratora i zastosował wobec mieszkańca ożarowskiej gminy najsurowszy środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania. Mężczyzna został zatrzymany za znęcanie się fizyczne i psychiczne nad swoją matką. Zaatakował również mundurowych.
Fot. pixabay.com. Mężczyzna znęcał się nad swoją matką psychicznie i fizycznie.

Dochodziła godzina 4:00, gdy dyżurny komisariatu w Ożarowie Mazowieckim otrzymał zgłoszenie przemocy domowej, gdzie syn miał znęcać się psychicznie i fizycznie nad matką. Na miejsce natychmiast udali się policjanci z ogniwa patrolowo-interwencyjnego. Podczas interwencji 52-latek przeniósł swoją agresję na mundurowych i w trakcie zatrzymania wulgarnymi słowami znieważył funkcjonariuszy.

Mężczyzna trafił do policyjnej celi. W tym czasie policjanci pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Pruszkowie zebrali materiał dowodowy, który pozwolił na przedstawienie mu zarzutów znęcania się fizycznego i psychicznego nad swoją matką, a także znieważenia funkcjonariuszy. Za popełnienie tych przestępstw grozi kara do pięciu lat pozbawienia wolności. 52-latek dopuścił się ich w warunkach recydywy.

– Sąd Rejonowy w Pruszkowie przychylił się do wniosku prokuratora i zastosował wobec mężczyzny najsurowszy środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania. Czynności w tej sprawie prowadzone są pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Pruszkowie – poinformowała rzeczniczka prasowa Komendy Powiatowej Policji w Starych Babicach podinsp. Ewelina Gromek-Oćwieja.

Źródło: Komenda Powiatowa Policji w Starych Babicach

Facebooktwitterredditpinterest