Festiwal food trucków wraca do Pruszkowa

Nadchodzi sezon foodtruckowy, a to oznacza, że Arenę Pruszków ponownie wypełnią smaki niemal z całego świata. Jakie atrakcje pojawią się na Festiwalu Smaków Food Trucków?
Fot. mat. promocyjne. Festiwal Smaków Food Trucków to nie tylko świetna okazja do skosztowania kuchni świata, ale i spędzenia miło czasu z rodziną i znajomymi.

6 i 7 kwietnia Festiwal Smaków Food Trucków zawita do Pruszkowa, a mobilne restauracje z różnych regionów Polski zaprezentują smaki, które przeniosą Was w kulinarne podróże do Gruzji, Tajlandii, Meksyku, Belgii i wielu innych zakątków świata. W menu pojawią się orientalne smaki, takie jak pad thai z wołowiną, kurczakiem, krewetkami lub tofu oraz pierożki jiaozi w różnych wariantach smakowych. Z klasycznych dań kuchni gruzińskiej pojawi się chaczapuri, esencjonalne chinkali oraz placek lobiani i szaszłyki. Miłośnicy kuchni meksykańskiej będą mogli delektować się soczystymi tacos i aromatycznym burrito. Wielbiciele amerykańskiej kuchni znajdą na festiwalu tradycyjne streetfoodowe dania, takie jak burgery wołowe, bajgle z szarpanym mięsem oraz zapiekanki. Nie zabraknie też czegoś na deser. Wśród słodkości królować będą hiszpańskie pączki churros, gorące ciastka kominkowe z Węgier oraz świeże owoce w czekoladzie. Zapowiada się nie lada uczta, dzięki której będzie można udać się w kulinarną podróż i to bez opuszczania festiwalowego terenu. Pełna lista food trucków prezentowana będzie na stronie wydarzenia TUTAJ.

Festiwal Smaków Food Trucków to nie tylko świetna okazja do skosztowania kuchni świata, ale i spędzenia miło czasu z rodziną i znajomymi. W przeznaczonej dla dzieci strefie znajdą się kolorowe dmuchańce z postaciami z bajek oraz kolorowanki. Osoby z zamiłowaniem do rywalizacji będą miały okazję wziąć udział w zawodach jedzenia na czas i zmierzyć się z festiwalowymi daniami. Gra terenowa to dodatkowa aktywność, w której do wygrania będą atrakcyjne gadżety oraz bony na dania z food trucków. Podczas trwania wydarzenia odbędą się także wybory na najsmaczniejszego food trucka. Głosy zbierane będą do specjalnej skrzyneczki, znajdującej się przy namiocie organizatora. Spośród wszystkich mobilnych restauracji wybrany i nagrodzony zostanie ten, który przypadnie do gustu największej liczbie uczestników. Na terenie festiwalu znajdzie się również strefa konsumpcyjna oraz strefa chill z leżakami, gdzie można będzie odpocząć i cieszyć się atmosferą wydarzenia.

Festiwal Smaków Food Trucków
Wstęp: bezpłatny
Data: 6 i 7 kwietnia 2024
Miejsce: Pruszków, Arena Pruszków
Godziny: sobota 12:00 – 21:00, niedziela 12:00 – 20:00.

Źródło: Informacja prasowa

Facebooktwitterredditpinterest