II strefa biletowa ZTM dla Błonia coraz bliżej?

Kilka dni temu prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski oraz burmistrz Błonia Zenon Reszka podpisali list intencyjny w sprawie objęcia gminy II strefą ZTM. Konkretów jednak brak.
Fot. UM Błonie. List intencyjny między samorządowcami został podpisany 18 marca.

Mieszkańcy Błonia od wielu lat dopominali się o możliwość korzystania ze wspólnego biletu i włączenie gminy do II strefy stołecznego ZTM. Byłaby to dla nich wymierna korzyść, głównie finansowa. Niestety, do tej pory wszelkie starania w tym zakresie kończyły się niepowodzeniem.

I wreszcie w poniedziałek, 18 marca władze Błonia oraz prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski w obecności posłanki Kingi Gajewskiej podpisali list intencyjny w sprawie włączenia gminy do II strefy. – Tym samym władze gminy deklarują podejmowanie wszelkich działań i kolejnych kroków, tak, aby wypracować satysfakcjonujące rozwiązanie tego ważnego tematu – czytamy na oficjalnej stronie samorządu. A na Facebooku burmistrz Zenon Reszka zapewnia: – Jesteśmy zgodni w tym, że strefa powinna pojawić się w Gminie Błonie jak najszybciej. Dalej będę podejmował wszelkie działania, by tak się stało. Kolejny krok za nami – napisał włodarz.

Kłopot w tym, że od dobrych chęci do konkretnych działań prowadzi daleka droga, a nie od dziś wiadomo, że współpraca podwarszawskich samorządów i stołecznego ZTM bywała bardzo trudna. Oby tym razem było inaczej.

Źródło: UM Błonie, Facebook/Zenon Reszka

Facebooktwitterredditpinterest