Jest kandydat na stanowisko burmistrza Grodziska Mazowieckiego. To mąż znanej aktorki! [WIDEO, WYBORY SAMORZĄDOWE 2024]

Tomasz Krupski jest kandydatem na stanowisko burmistrza Grodziska Mazowieckiego. Polityk startuje z ramienia ugrupowania Ziemia Grodziska.
Fot. Facebook. Tomasz Krupski obecnie pełni funkcję pierwszego zastępcy burmistrza.

Kilka tygodni temu w naszym serwisie informowaliśmy o tym, że dotychczasowy burmistrz Grodziska Mazowieckiego Grzegorz Benedykciński po 30 latach postanowił nie ubiegać się ponownie o to stanowisko (więcej na ten temat można przeczytać TUTAJ). Z ramienia ugrupowania, którego jest liderem – Ziemia Grodziska, w nadchodzących wyborach samorządowych, o tę funkcję będzie ubiegał się Tomasz Krupski.

35-letni polityk był do tej pory zastępcą burmistrza Grzegorza Benedykcińskiego. Funkcję tę sprawował przez dziewięć lat. Wcześniej był asystentem włodarza oraz asystentem dyrektora Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku. Ukończył studia wyższe na Uniwersytecie Warszawskim oraz podyplomowe w Szkole Głównej Handlowej. Odbył staż w Parlamencie Europejskim.

– Podjąłem tą decyzję po 9 latach pracy na stanowisku zastępcy burmistrza Grzegorza Benedykcińskiego, które pozwoliło mi nabyć doświadczenie i potrzebne kompetencje w zarządzaniu – ale także, a myślę przede wszystkim, pasję do pracy z ludźmi. W ciągu najbliższych tygodni będę informował Państwa o planach na rozwój naszej gminy, a także o kandydatach do Rady Miejskiej komitetu Ziemia Grodziska. Pozostaję do Państwa dyspozycji – poinformował Tomasz Krupski.

Obecny zastępca Grzegorza Benedykcińskiego jest synem znanego działacza opozycji demokratycznej w PRL, byłego kierownika Urzędu do Spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych Janusza Krupskiego, który zginął w 2010 roku w katastrofie smoleńskiej. Matką kandydata jest Joanna Krupska, była prezeska Związku Dużych Rodzin „Trzy Plus” zaangażowana w propagowanie idei rodzin wielodzietnych i ich wspieranie. Tomasz Krupski ma sześcioro rodzeństwa. Jest również mężem aktorki Katarzyny Ptasińskiej znanej głównie z ról w serialach telewizyjnych „Na dobre i na złe”, „Na Wspólnej” czy „M jak miłość”.

Facebooktwitterredditpinterest