Nowy basen w Pruszkowie gotowy. Otwarcie lada dzień! [FOTO, CENNIK, HARMONOGRAM]

Mieszkańcy Pruszkowa doczekali się drugiego basenu. Obiekt mieści przy ul. Gomulińskiego.
Fot. Powiat pruszkowski. W obiekcie znajdą się dwie niecki basenowe.

Budowa basenu rozpoczęła się w marcu 2022 roku. Mieści się w Szkole Mistrzostwa Sportowego przy ul. Gomulińskiego. Generalnym wykonawcą jest spółka Moris Polska, a inwestorem – powiat pruszkowski.

Na parterze znajduje się hala z dwiema nieckami. Duży basen pływacki ma wymiary 25 x 21 m i głębokość od 1,35 do 2 m. Drugi basen służy do nauki pływania i ma wymiary 17 x 5 m, a głębokość – 1,3 m. Oprócz tego na parterze hali znajdują się trybuny dla 240 osób. Dwie szatnie (damska i męska) mieszczą 160 osób. Szatnia dla rodzin i osób niepełnosprawnych pomieści dziesięć osób. W piwnicy znajdują się pomieszczenia techniczne związane z technologią uzdatniania wody basenowej, obsługą techniczną oraz podłączonymi mediami. Wszystkie pomieszczenia wewnątrz budynku zostały wyłożone materiałem dopuszczonym do użytku przez dzieci.

– Konstrukcja budynku będzie mieszana z prefabrykowanymi płytami stropowymi. Oddamy obiekt z dwoma nieckami basenowymi, sportową oraz rekreacyjną, w unikatowej technologii łączącej trwałość, estetykę i walory użytkowe. Pływalnia będzie miała pełne wyposażenie w atrakcje wodne, oprzyrządowanie do zawodów pływackich oraz niezbędne akcesoria. Obiekt będzie certyfikowany przez Polski Związek Pływacki. Dach pływalni będzie tzw. dachem zielonym. Interesująca i atrakcyjna będzie elewacja, gdyż znaczną jej część zajmą żaluzje – informowała w 2022 roku Anna Łapczyńska, kierowniczka kontraktu.

Koszt budowy pływalni wyniósł blisko 30 mln zł. Powiat otrzymał od Ministerstwa Sportu i Turystyki dofinansowanie w wysokości 10,6 mln zł ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej na zadanie pod nazwą: „Budowa krytej pływalni przy Zespole Szkół Ogólnokształcących i Sportowych w Pruszkowie” w ramach Programu inwestycji o szczególnym znaczeniu dla sportu – edycja 2020. Pozostałą kwotę samorząd zapewnił z własnych środków.

Pod koniec lutego pływalnia była już gotowa, trwała procedura badania wody. Otwarcie przewidziano na 20 marca. Warto zaznaczyć, że obiekt będzie ogólnodostępny dla wszystkich mieszkańców.

Cennik można znaleźć TUTAJ. Informacje na temat działalności pływalni można znaleźć TUTAJ i TUTAJ.

Źródło: Powiat pruszkowski, Morris Polska

Facebooktwitterredditpinterest