Pijacki rajd kobiety w Błoniu

Najpierw uderzyła w samochód ciężarowy, a potem wylądowała w rowie. Badanie alkomatem wykazało, że kierująca skodą miała blisko 2,5 promila alkoholu w organizmie i nie posiadała uprawnień do jazdy samochodem.
Fot. ilustracyjne/KPP Żyrardów. Kobiecie grozi kara do dwóch lat pozbawienia wolności, odpowie też za kierowanie autem bez uprawnień.

Dochodziła godzina 8.00, gdy dyżurny komisariatu w Błoniu został powiadomiony o kolizji drogowej. Wszystko wydarzyło się na drodze wojewódzkiej nr 579. Przybyli na miejsce funkcjonariusze ustalili okoliczności i przebieg zdarzenia.

– Ze wstępnych ustaleń wynikało, że kierująca skodą kobieta nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu kierowcy samochodu ciężarowego i doprowadziła do zderzenia, a następnie przemieściła się do rowu. Badanie alkomatem wykazało, że miała blisko 2,5 promila alkoholu w organizmie – poinformowała rzeczniczka prasowa Komendy Powiatowej Policji w Starych Babicach podinsp. Ewelina Gromek-Oćwieja.

Za jazdę samochodem w stanie nietrzeźwości kobiecie grozi kara do dwóch lat pozbawienia wolności. Dodatkowo odpowie za kierowanie autem bez uprawnień. Teraz jej sprawą zajmie się sąd. Czynności w tej sprawie nadzoruje Prokuratura Rejonowa w Grodzisku Mazowieckim.

Źródło: Komenda Powiatowa Policji w Starych Babicach

Facebooktwitterredditpinterest