Przywłaszczył kartę płatniczą, zrobił sobie zakupy. Usłyszał 18 zarzutów!

Kryminalni z komendy w Starych Babicach zatrzymali 56-letniego mężczyznę, który przywłaszczył dowód osobisty i kartę płatniczą. Potem wielokrotnie zrobił zakupy m.in. alkoholu. Sprawą już zajęła się prokuratura.
Fot. KPP Stare Babice. Podejrzany usłyszał zarzuty przywłaszczenia dowodu osobistego i karty płatniczej oraz 16 zarzutów kradzieży z włamaniem.

Policjanci z Łomianek otrzymali zgłoszenie przywłaszczenia dokumentu osobistego i karty płatniczej. Wspólnie z kryminalnymi z komendy w Starych Babicach ustalili, że kradzieży mógł dokonać mężczyzna czasowo przebywający na terenie gminy. Zebrali materiał dowodowy oraz zabezpieczyli monitoring, który potwierdził ich przypuszczenia. Jak się okazało, mężczyzna odwiedził kilka sklepów, w których wielokrotnie zrobił zakupy m. in. alkoholu, płacąc za nie przywłaszczoną kartą.

Kryminalni ustalili, gdzie mężczyzna może przebywać, a następnie zatrzymali go. Usłyszał on już zarzuty przywłaszczenia dowodu osobistego i karty płatniczej oraz 16 zarzutów kradzieży z włamaniem. Teraz za swoje zachowanie odpowie przed sądem. Czynności w tej sprawie są prowadzone pod nadzorem Prokuratury Rejonowej dla Warszawy-Żoliborza.

Źródło: Komenda Powiatowa Policji w Starych Babicach

Facebooktwitterredditpinterest