Troje kandydatów na stanowisko wójta Leszna [WYBORY SAMORZĄDOWE 2024]

Trzy osoby kandydują w tegorocznych wyborach samorządowych na stanowisko wójta Leszna. Przedstawiamy ich sylwetki.
Fot. samorzad.gov.pl. Wybory samorządowe odbędą się 7 kwietnia.

Grzegorz Aleksander Banaszkiewicz ma 55 lat i jest obecnym wójtem Leszna. Startuje z komitetu „Lepsza gmina”. – Chcemy aby gmina Leszno była jeszcze bardziej przyjaznym miejscem do życia, pracy i wypoczynku. Mamy ambitne plany na przyszłość – zapewniają członkowie komitetu. – Już wkrótce oddamy do użytku nowo wybudowane skrzydło szkoły podstawowej w Zaborowie. Ale to nie wszystko! Jeszcze przed wakacjami ruszymy w Zaborowie z budową wielofunkcyjnego budynku ze żłobkiem, biblioteką i domem kultury. Stacja Uzdatniania Wody w Feliksowie przeszła gruntowny remont. Teraz trwają prace w SUW w Gawartowej Woli – czytamy na stronie komitetu. Samorządowcy zapewniają, że pracują nad projektami dotyczącymi budowy nowej hali sportowej oraz nowoczesnej oczyszczalni ścieków w Lesznie, której uruchomienie jest planowane na 2027 rok. Dzięki temu będzie możliwa rozbudowa sieci kanalizacyjnej i podłączenie do niej wschodniej części gminy. Członkowie komitetu Grzegorza Banaszkiewicza pochwalili się też dotychczasowymi osiągnięciami: pozyskaniem funduszy zewnętrznych, budową dróg gminnych i rowerowych, modernizacją placówek oświatowych i placów zabaw, rozbudową infrastruktury sportowej i kulturalnej, rozwojem klubów sportowych i ochotniczych straży pożarnych.

Jarosław Jakub Stolarski z Wyględ ma 45 lat, reprezentuje komitet „Gmina Odnowa”. Przedstawia się jako sąsiad, mieszkaniec gminy Leszno, dyrektor Zespołu Szkół w Piastowie, szczęśliwy ojciec i mąż, miłośnik zwierząt, autor wielu publikacji o jednostkach terytorialnych, logistyce i historii, społecznik, angażujący się w wiele akcji na rzecz innych, lokalny patriota. Jarosław Stolarski ma wyższe wykształcenie z zakresu ekonomii, logistyki i zarządzania. Do tej pory angażował się w życie gminy jako radny sołectwa Wyględy, działał w Radzie Rodziców Szkoły Podstawowej w Zaborowie, brał czynny udział w wielu edycjach Budżetu Obywatelskiego Mazowsza, pozyskując pieniądze na rzecz gminy. – Kandyduję, bo chciałbym wnieść do gminy nowe spojrzenie, jak również wykorzystać swoje dotychczasowe doświadczenie zawodowe i życiowe. Chcę, aby nasza gmina miała możliwość rozwoju, nie tylko na kadencję, ale na lata! – deklaruje Jarosław Solarski. Jako przyszły wójt Leszna chciałby skupić się na skuteczniejszym pozyskiwaniu funduszy zewnętrznych, wykorzystaniu walorów gminy, współpracy z sąsiednimi samorządami, rozwoju kluczowej infrastruktury technicznej i drogowej m.in. oczyszczalni ścieków, kanalizacji, PSZOK, hali sportowej, dostosowaniu komunikacji zbiorowej do potrzeb mieszkańców, wsłuchiwaniu się w ich głos i podjęciu dialogu w celu rozwiązania problemów.

Agnieszka Eliza Zera z Zaborówka ma 44 lata, reprezentuje komitet „Gmina od A do Z”. Jest rodowitą mieszkanką Leszna, szczęśliwą żoną i matką Patryka i Darii. Ma wykształcenie wyższe ekonomiczno-prawnicze, kończy kolejne studia MBA in Community Management na Uniwersytecie ekonomicznym w Krakowie. Jest urzędniczką w Starostwie Powiatu Warszawskiego Zachodniego. – Do wszystkiego co robię podchodzę z najwyższym zaangażowaniem, dokładnością i profesjonalizmem. Jako doświadczony samorządowiec wyznaję zasadę, że na sukces pracują ludzie, a nie jednostki. Razem tworzymy wspólnotę, która ma realny wpływ na przyszłość naszej gminy – przekonuje Agnieszka Zera. Kandydatce zależy na dalszym, dynamicznym rozwoju gminy, bezpieczeństwie w każdym wymiarze, ale przede wszystkim na stworzeniu jeszcze lepszych warunków do życia mieszkańców. W tym celu chciałaby wykorzystać swoje doświadczenie zawodowe, zdobyte umiejętności i wiedzę, kierując się przy tym odpowiedzialnością za swoje decyzje i mając na uwadze dobro i bezpieczeństwo mieszkańców. – Dla mnie liczy się człowiek, chęć wysłuchania go, zrozumienia, a w konsekwencji pomoc, co okazuję w codziennym kontakcie z ludźmi. Bliskie mi są potrzeby, oczekiwania i problemy mieszkańców – informuje Agnieszka Zera.

Facebooktwitterredditpinterest