Nowi celebryci z Żabiej Woli. Grażka i Gacek podbijają internet i telewizję!

Mimo że prowadzą dość monotonny tryb życia, Grażka i Gacek już zostali celebrytami. A to za sprawą strażaków z miejscowej jednostki, dzięki którym losy uroczych bocianów można śledzić 24 godziny na dobę.
Fot. OSP Żelechów. Dzięki transmisjom prosto z gniazda, możemy się przekonać, że Grażka i Gacek są wyjątkowo zgodną parą.

Dokładnie w marcu 2021 roku druhowie z Ochotniczej Straży Pożarnej w Żelechowie (gmina Żabia Wola) postanowili na terenie siedziby ustawić słup z gniazdem dla bocianów. Jak postanowili, tak zrobili, jednak dość długo czekali na nowych lokatorów. Ptaki wreszcie pojawiły się w Żelechowie w tym roku.

Obecnie rodzina żelechowskich bocianów składa się z Grażki, Gacka i czterech jaj, które na zmianę wysiadują. – Czy to koniec, tego nie wiemy. Kolejne jajo spodziewane jutro po 21. Pierwsze maluchy ujrzą światło dzienne około połowy maja, tak że ściskamy kciuki i czekamy – zachęcają druhowie. Jednocześnie proszą odwiedzających o niedokarmianie bocianów. – My to kontrolujemy – ostrzegają.

Filmik z bocianami w serwisie YouTube obejrzało już milion osób. Gacek i Grażka byli także bohaterami materiałów w Polsat News i w TVP2 w programie „Pytanie na śniadanie”.

Codzienne życie żelechowskich bocianów można śledzić TUTAJ.

Źródło: Facebook/Ochotnicza Straż Pożarna Żelechów

Facebooktwitterredditpinterest