Pożar kamienicy w centrum Grodziska

Pięć zastępów straży wzięło udział w gaszeniu pożaru kamienicy w samym centrum Grodziska Mazowieckiego przy ul. Sienkiewicza. Kierowcy musieli liczyć się z dużymi utrudnieniami, na czas prowadzenia akcji gaśniczej droga była bowiem zablokowana.
Fot. Andrzej Rembowski/pixabay.com. W akcji wzięło udział 17 strażaków.

Do zdarzenia doszło w piątek, 26 kwietnia. O godzinie 15.13 do Stanowiska Kierowania Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Grodzisku Mazowieckim wpłynęło zawiadomienie o kłębach dymu wydobywających się spod dachu kamienicy przy ul. Sienkiewicza 20.

– Po dojeździe zadysponowanych zastępów straży pożarnej na miejsce zdarzenia stwierdzono silne zadymienie wydobywające się z dachu budynku, a także płomienie wydobywające się od strony podwórza z parteru oraz piętra – powiedział nam mł. asp. Rafał Łyszkowski z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Grodzisku Mazowieckim.

Strażacy przystąpili do akcji gaśniczej m.in. przy pomocy podnośnika. Przeszukali też kamienicę oraz sąsiednie domy, jednak nie znaleźli osób poszkodowanych. W tym czasie otrzymali informację z urzędu miasta o tym, że budynek została wcześniej wysiedlony, nikt w nim nie mieszkał, wyłączony był również prąd. Strażacy przeprowadzili prace rozbiórkowe konstrukcji dachu.

Z ogniem walczyło pięć zastępów (około 17 strażaków), na miejsce przybył m.in. komendant powiatowy straży pożarnej w Grodzisku Mazowieckim st. bryg. Krzysztof Tryniszewski.

W zdarzeniu nikt nie ucierpiał, jednak kierowcy podróżujący drogą wojewódzką nr 719 (ul. Sienkiewicza) musieli liczyć się z dużymi utrudnieniami, na czas prowadzenia akcji trasa była bowiem zablokowana przez policję.

Policjanci z komendy w Grodzisku zajmą się również ustaleniem przyczyn wybuchu ognia.

Facebooktwitterredditpinterest