Znamy ulubioną restaurację warszawiaków według Pyszne.pl

Statuetki Pyszne.pl Awards 2023 rozdane. Serwis nagrodził najpopularniejsze lokale po raz dziewiąty.
Fot. mat. prasowe. Nagrody wręczono po raz dziewiąty.

Pizza, która potrafi poprawić nawet najbardziej ponury dzień, sushi od święta lub zupełnie bez okazji czy polski obiad (prawie) jak u babci – są takie restauracje, na które zawsze można liczyć, gdy mamy ochotę na coś pysznego. Użytkownicy Pyszne.pl właśnie wskazali swoich faworytów w aż 34 kategoriach – ogólnopolskich i lokalnych. Przez miesiąc mieli możliwość głosowania na ulubione restauracje.

Statuetki trafiają do reprezentantów najpopularniejszych w Polsce kuchni: polskiej, włoskiej, azjatyckiej, amerykańskiej, bliskowschodniej oraz do najlepszej restauracji wegetariańskiej. Ponadto wręczane są za godną podziwu działalność poza kuchnią – inicjatywy proekologiczne oraz niezwykłą pomysłowość w promocji w mediach społecznościowych.

– W tym roku zdecydowaliśmy się wyróżnić większą liczbę restauracji w kategoriach lokalnych. Lista zwycięzców doskonale odzwierciedla bogatą ofertę gastronomiczną w Polsce i fakt, że ulubione lokale naszych użytkowników można znaleźć nawet w nieoczywistych zakątkach kraju. Pyszne.pl Awards to jedna z wielu inicjatyw, poprzez które zachęcamy naszych użytkowników do odważnych poszukiwań i odkrywania nowych smaków – komentuje Arkadiusz Krupicz, dyrektor zarządzający Pyszne.pl

Nagrody zostały wręczone 26 marca w siedzibie Pyszne.pl we Wrocławiu. Galę poprowadziła szefowa kuchni Adriana Marczewska. Tak podsumowała tegoroczną edycję plebiscytu: – Polska scena kulinarna wypełniona jest ludźmi z ogromną pasją, zaangażowaniem i ciągle zaskakującą pomysłowością, którzy ją tworzą. Świetnie działająca restauracja nie opiera się jedynie na dobrym smaku, potrzebuje nieustannego doglądania, niestrudzonego poszukiwania nowych dań i rozwiązań, dbania o milion małych szczegółów, świetnego zespołu i ciężkiej pracy każdego dnia. To dla mnie ogromny zaszczyt prowadzić wieczór, podczas którego nagrodzone zostały najlepsze restauracje w kraju i niesamowici ludzie, którzy za nimi stoją. Jestem przekonana, że każda z wręczonych statuetek będzie nie tylko powodem do wielkiej dumy, ale też motywacją do dalszego działania w tym wyjątkowym biznesie.

Najlepszą Restauracją w Warszawie została Salsiccia Pizzeria Napoletana, a w województwie mazowieckim – Trust Burger z Legionowa. Restauracją Roku okrzyknięto Susharnię z Łodzi. Z kolei Siecią Roku użytkownicy wybrali Pizza Hut.

Pełną listę nagrodzonych restauracji można znaleźć TUTAJ.

Źródło: Informacja prasowa

Facebooktwitterredditpinterest