Znamy wyniki wyborów w Błoniu i Ożarowie Mazowieckim [WYBORY SAMORZĄDOWE 2024]

Zenon Reszka i Paweł Kanclerz nadal będą zarządzać Błoniem i Ożarowem Mazowieckim. Obaj na stanowisko burmistrza w swoich miejscowościach zostali wybrani w pierwszej turze.
Fot. gov.pl. W obu gminach w wyborach wzięło udział nieco ponad 54 proc. uprawnionych mieszkańców.

Zenon Franciszek Reszka ma 63 lata i wyższe wykształcenie, nie należy do żadnej partii politycznej. W wyborach samorządowych starał się o reelekcję z ramienia Komitetu Wyborczego Wyborców Zenon Reszka „Błonie-Przyszłość”. Udało mu się to już w pierwszej turze. Na Zenona Reszkę głosowało 5270 mieszkańców, co stanowi 59,32 proc.

Kontrkandydatką Zenona Reszki była 54-letnia Marzena Janina Cichewicz, która ma wyższe wykształcenie i mieszka w Błoniu. Nie należy do żadnej partii politycznej. Startowała z ramienia Komitetu Wyborczego Wyborców Marzeny Cichewicz „Projekt Błonie. Samorząd dla mieszkańców”. Kandydatka uzyskała 3614 głosów, co stanowi 40,68 proc.

Dane pochodzą ze wszystkich 13 obwodów głosowania. Frekwencja w Błoniu wyniosła 54,49 proc.

Również w pierwszej turze został wybrany burmistrz Ożarowa Mazowieckiego. Został nim obecnie rządzący Paweł Jacek Kanclerz. Samorządowiec ma 54 lata, wyższe wykształcenie, nie należy do żadnej partii politycznej. Startował z Komitetu Wyborczego Forum Samorządowe Gmin. Głosowało na niego 7314, co stanowi 66,98 proc. poparcia.

Kontrkandydatką Pawła Kanclerza była 43-letnia Agnieszka Katarzyna Ruclak z Płochocina reprezentująca Komitet Wyborczy Forum Mieszkańców Powiatu. Ma wyższe wykształcenie, nie należy do żadnej partii politycznej. Agnieszka Ruclak zdobyła 3605 głosów, co stanowi 33.02 proc.

Dane pochodzą ze wszystkich 21 obwodów głosowania. Frekwencja wyniosła 54,68 proc.

Źródło: Państwowa Komisja Wyborcza

Facebooktwitterredditpinterest