Żyrardów: Dzieci bawiły się na dachach garaży [FOTO]

Taka zabawa może skończyć się tragedią. Mundurowi apelują do rodziców: zaopiekujcie się swoimi dziećmi!
Fot. Straż miejska Żyrardów. Zabawę chłopców zarejestrowała kamera miejskiego monitoringu.

Do zdarzenia doszło na jednym z żyrardowskim osiedli. Kamera miejskiego monitoringu zarejestrowała grupę małych chłopców, którzy biegali po dachach garaży. Zainteresował się nimi starszy mężczyzna, który nakazał dzieciom natychmiastowe zejście z budynków. O dziwo, te posłuchały mieszkańca i szybko uciekły. Niemniej, taka zabawa może skończyć się tragedią. Dlatego też żyrardowscy strażnicy apelują do rodziców o większe zainteresowanie miejscem i sposobem spędzania wolnego czasu przez ich dzieci.

Tym bardziej, że to nie pierwsza taka sytuacja w Żyrardowie. Kilka lat temu dzieci bawiły się na dachu jedenastopiętrowego wieżowca. Musieli je ściągać policjanci i strażacy. A jak informowała nas wówczas rzeczniczka prasowa żyrardowskiej komendy asp. Agnieszka Ciereszko, nie był to odosobniony przypadek (więcej na ten temat można przeczytać TUTAJ).

Na szczęście do tej pory nikomu nic się nie stało. Ale rodzice powinni pamiętać o tym, że bieganie po dachach to nie jest bezpieczna zabawa dla dzieci, a opiekunom może grozić odpowiedzialność karna za niedopilnowanie swoich pociech.

Źródło: Straż miejska Żyrardów, ZM

Facebooktwitterredditpinterest