Błonie: Amfetaminę znalazł przy śmietniku, ale nie wiedział co to jest

Tak tłumaczył się 34-latek, zatrzymany przez policjantów z Błonia. Mundurowi odkryli przy nim środki odurzające. Badanie narkotesterem wykazało, że była to amfetamina.
Fot. KPP Żyrardów. Na widok policjantów mężczyzna zaczął się nerwowo rozglądać.

Policjanci z ogniwa patrolowo-interwencyjnego komisariatu w Błoniu, pełniąc służbę na terenie gminy, wylegitymowali 34-latka. Nerwowe zachowanie mężczyzny oraz to, że na widok umundurowanego patrolu przyspieszył kroku rozglądając się ze zdenerwowaniem, nie uszło uwadze funkcjonariuszy. Szybko też poznali przyczynę. Mężczyzna posiadał środki odurzające. Badanie narkotesterem wykazało, że była to amfetamina.

– Funkcjonariusze zatrzymali mężczyznę. Jak tłumaczył policjantom, narkotyki znalazł przy śmietniku i chociaż nie wiedział co to jest, zabrał je ze sobą. Teraz odpowie za posiadanie środków odurzających – poinformowała rzeczniczka prasowa Komendy Powiatowej Policji w Starych Babicach podinsp. Ewelina Gromek-Oćwieja.

Za popełnienie tego przestępstwa Ustawa o przeciwdziałaniu narkomanii przewiduje karę nawet do trzech lat pozbawienia wolności. O jego dalszym losie zadecyduje sąd. Czynności w tej sprawie nadzoruje Prokuratura Rejonowa w Grodzisku Mazowieckim.

Źródło: Komenda Powiatowa Policji w Starych Babicach

Facebooktwitterredditpinterest