Duży pożar ściółki w Kampinoskim Parku Narodowym. Las płonął dwa razy [FOTO]

11 zastępów straży wzięło udział w gaszeniu pożaru, który wybuchł w Roztoce koło Leszna. Następnego dnia strażacy musieli interweniować w tym samym miejscu ponownie.
Fot. Ochotnicza Straż Pożarna Leoncin. Pożar miał miejsce na wysokości miejscowości Roztoka.

Do zdarzenia doszło w środę, 1 maja. Około godziny 18.30 strażacy zostali zaalarmowani o pożarze ściółki leśnej w Kampinoskim Parku Narodowym, na wysokości miejscowości Roztoka (gmina Leszno).

Na miejsce wyruszyło 11 zastępów straży z terenu powiatu warszawskiego zachodniego m.in. z Leszna, Zaborowa, i Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej (JRG) w Błoniu. Ponieważ zdarzenie miało miejsce przy granicy z powiatem nowodworskim, w akcji uczestniczyli również druhowie z sąsiednich gmin – Leoncina i Krogulca.

Akcja gaśnicza była bardzo trudna, ponieważ strażacy mieli problem z dojazdem na miejsce. Ostatecznie najpierw wyruszyli z podręcznym sprzętem pieszo, a potem na quadach. Łącznie paliło się około 30 arów ściółki. Jak nas poinformował oficer prasowy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarny w Błoniu st. sekc. Damian Dolniak, z ogniem, a potem dogaszaniem pogorzeliska, walczono do późnych godzin wieczornych.

Przyczyna wybuchu ognia nie jest znana, na miejsce przybyli przedstawiciele Kampinoskiego Parku Narodowego i to prawdopodobnie oni będą wyjaśniać wszelkie okoliczności pożaru.

W czwartek, 2 maja, około godziny 14.00 znów wybuchł pożar w tym samym miejscu. Strażacy z Leszna, Zaborowa i JRG Błonie ugasili ogień, a potem dokładnie przelali teren wodą, aby nie dopuścić do ponownego zaprószenia. W obu zdarzeniach nikt nie ucierpiał.

Foto: Ochotnicza Straż Pożarna Leszno, Ochotnicza Straż Pożarna Leoncin

Facebooktwitterredditpinterest