Hity Euro 2024 – jakie najciekawsze mecze czekają na fanów piłki nożnej? [ART. SPONSOROWANY]

Wszystko jasne. Wiemy już kto, gdzie i kiedy zagra podczas tegorocznych Mistrzostw Europy w Piłkę Nożną. Szykuje się bardzo zacięta rywalizacja. A przypadku reprezentacji Polski również ogromnie trudna. Które spotkania zapowiadają się najbardziej interesująco?
Fot. mat. partnera. Gospodarzem Euro 2024 są Niemcy.

Kwalifikacje za nami, zawodnicy poszczególnych reprezentacji gotują się do walki. A będzie się działo! O Mistrzostwo Europy w Piłce Nożnej zagrają pomiędzy 14 czerwca a 14 lipca w Niemczej prawdziwe piłkarskie potęgi. Nawet wśród reprezentacji, które nie są zaliczane do grona faworytów, trafić się może taka, która zaskoczy kibiców. Tym bardziej więc warto śledzić typy na Mistrzostwa Europy w bukmacher Betfan. Które spotkania zapowiadają się najbardziej interesująco?

Faworyci – czy będą hity?

Do grona faworytów Euro 2024 zaliczana jest Francja. Reprezentacja ta jest na fali wznoszącej, piłkarze prezentują wyśmienitą formę i mają wielki apetyt na zwycięstwa. Mecze z jej udziałem z pewnością będą warte obejrzenia. Pierwszy już 17 czerwca – Francuzi staną naprzeciwko Austriaków, którzy też nie poddadzą się bez walki. Innymi ich rywalami będą Holendrzy oraz Polacy.

Hitowo zapowiadają się również spotkania Portugalczyków, którzy w eliminacjach wygrali wszystkie dziesięć meczów, strzelając przy najwięcej, bo aż trzydzieści sześć goli spośród ekip wszystkich grup.

Kiedy na boisko wyjdzie reprezentacja Anglii, również będzie na co popatrzeć. Nie oszukujmy się, Anglicy także zaliczają się do faworytów tegorocznych Mistrzostw Europy, i to nawet pomimo faktu, że lepsze mecze przeplatali ze słabszymi.

W dniu 15 czerwca naprzeciw Chorwacji stanie Hiszpania. Druga z iberyjskich reprezentacji jest potęgą, która zawsze walczy do końca. A ochotę na zdobycie mistrzowskiego tytułu w tym roku z pewnością ma, toteż spotkania z jej udziałem zapowiadają się niezwykle emocjonująco, a także interesująco.

Gospodarzem Euro 2024 są Niemcy. Ich reprezentacja nieodmiennie prezentuje bardzo wysoki poziom, jakkolwiek zarówno ona sama, jak i cała federacja przechodzi pewne perturbacje. Niemniej, nasi zachodni sąsiedzi wygrali mecz z Francją, co sprawia, że jeśli te dwie drużyny staną naprzeciwko siebie, będzie co oglądać. Oczywiście to Niemcy grają mecz otwarcia ze Szkocją, 14 czerwca. Zapowiada się on na hit, tym bardziej, że Szkoci też sroce spod ogona nie wypadli. 

Tytułu sprzed czterech lat bronili będą Włosi. Ich spotkania mogą okazać się interesujące choćby dlatego, że… nie zakwalifikowali się oni do Mundialu w Katarze, a na Euro znaleźli się w dość trudnej grupie. Czy jednak należy ich skreślać? Zdecydowanie nie! Reprezentacja Włoch zapewne postara się pokazać swój potencjał, a ten wciąż jest bardzo duży.

Co z tą Polską?

Nie należy rzecz jasna zapominać o meczach polskiej reprezentacji, które w fazie grupowej rozegrają się:

– 16 czerwca w Hamburgu, z Holandią;

– 21 czerwca w Berlinie, z Austrią;

– 25 czerwca w Dortmundzie, z Francją.

Spotkania te będą dla naszych kibiców nie tylko interesujące, ale przede wszystkim – jak zwykle – pełne napięcia. Stawką jest wyjście Biało-Czerwonych z grupy, co zdecydowanie nie będzie proste. Polskim zawodnikom trafili się bowiem statystycznie najtrudniejsi rywale, włącznie z faworytem mistrzostw, czyli Francją. Poza tym, kibicie pamiętają o pewnym rozczarowaniu, jakim były eliminacje – Polska zakwalifikowała się do gry w Euro 2024 dopiero w barażach.

Nie zmienia to faktu, że Biało-Czerwonym nie brakuje woli walki, toteż nie należy ich z góry przekreślać. Całkiem możliwe, iż spotkania z ich udziałem zaliczały się będą do hitów tegorocznych Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej.

Facebooktwitterredditpinterest