Jawczyce: Tragiczna śmierć pod kołami tira [FOTO]

Nie udało się uratować życia mężczyzny, który zginął pod kołami naczepy ciągnika siodłowego. Mimo wysiłków służb, pieszy zmarł na miejscu.
Fot. Maciej Rasiński/Ochotnicza Straż Pożarna Ożarów Mazowiecki. Okoliczności wypadku badają policjanci i prokurator.

Do zdarzenia doszło w poniedziałek, 27 maja. Po godzinie 12.00 służby ratunkowe zostały zaalarmowane o potrąceniu mężczyzny w wieku około 60 lat przez ciągnik siodłowy. Nie wiadomo, z jakiego powodu pieszy przechodzący przez jezdnię, nagle znalazł się pod naczepą cofającego pojazdu.

– Mężczyzna ten był mocno poturbowany. Pomimo przeprowadzonej resuscytacji krążeniowo-oddechowej, która trwała kilkadziesiąt minut, nie udało się przywrócić mu funkcji życiowych. Robiliśmy wszystko, co w naszej mocy, aby uratować tego mężczyznę – poinformował nas zastępca komendanta powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w powiecie warszawskim zachodnim st. kpt. Kazimierz Jaworski.

Na miejscu interweniował zespół ratownictwa medycznego, strażacy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Błoniu i Warszawie oraz druhowie z Ochotniczej Straży Pożarnej w Ożarowie Mazowieckim. Policjanci z komendy w Starych Babicach oraz prokurator badają przyczyny i okoliczności wypadku.

Jak nieoficjalnie udało nam się dowiedzieć, kierowca tira miał duże doświadczenie zawodowe, w trakcie wypadku był trzeźwy.

Foto: Maciej Rasiński/Ochotnicza Straż Pożarna Ożarów Mazowiecki

Facebooktwitterredditpinterest