Remont przystanków WKD

W czerwcu ma rozpocząć się remont przystanku WKD w Regułach. Niestety, pasażerowie znów będą musieli liczyć się z utrudnieniami.
Fot. Krzysztof Dudzik/wikipedia.org. Na czas wyłączenia peronów z użytkowania WKD uruchomi autobusową komunikację zastępczą.

W ramach inwestycji jest planowana zmiana długości i szerokości peronów. Pojawią się również nowe elementy architektury. Przystanek w Regułach ma zmienić się na wzór tych, które przebudowano między Podkową Leśną a Grodziskiem Mazowieckim. Ma być wygodniej, bezpieczniej i bardziej estetycznie. Inwestycja obejmie także mniej „widoczne” elementy, w tym budowę przepustu i prace na rowie odwadniającym.

– O remont lub przebudowę przystanków zabiegałam od 2019 roku. Bardzo się z tego cieszę, bo WKD Reguły jest najsłabiej wyglądającym przystankiem na linii kolejki i naprawdę należy mu się wielki remont. Taki też będzie – poinformowała wójt Michałowic Małgorzata Pachecka. – Jakiś czas temu na różnych forach toczyła się dyskusja o przeniesieniu peronu do Grodziska Mazowieckiego na drugą stronę ul. Regulskiej. Spółka WKD wybrała inne rozwiązanie: modernizację peronów w dotychczasowej lokalizacji, co z pewnością podniesie ich jakość, a spółce zaoszczędzi m.in. kosztownej przebudowy infrastruktury technicznej – dodaje Pachecka.

Na czas wyłączenia peronów z użytkowania WKD uruchomi autobusową komunikację zastępczą. Z kolei serwis rdc.pl poinformował, że remont przepustu wymusi ruch pociągów po jednym torze. Prace mają potrwać rok.

Jako następny w gminie ma być modernizowany przystanek WKD Michałowice, w planach jest również remont przystanku Warszawa-Raków.

Źródło: michalowice.pl, rdc.pl

Facebooktwitterredditpinterest