Pomysł na weekend: Festiwal Wina i Sera w Błoniu!

10 i 11 maja na terenie Targu Miejskiego w Błoniu odbędzie się pierwszy „Festiwal Sera i Wina Ser Jest Ser Winopasja Błonie". Lokalni serowarzy oraz sery z całej Europy zatroszczą się o Wasze podniebienia połączone z kieliszkami wina.
Fot. Oldiefan/pixabay.com. Degustacja smakołyków z pewnością zaspokoi najbardziej wybrednych smakoszy.

Krowie, owcze, kozie, bawole. Spod Warszawy, Łodzi, z Podhala, Mazur, Kaszub i Kociewia. Z Holandii, Włoch, Francji, Grecji, Hiszpanii i calutkich Alp ze Szwajcarią na czele. Do Błonia zawita kilkunastu polskich winiarzy wraz z kilkudziesięcioma etykietami. Będą wina wytrawne, pól wytrawne i słodkie. Czerwone, białe i różowe.

Przyjadą winiarze z województwa podkarpackiego, małopolskiego, lubelskiego, świętokrzyskiego kujawsko-pomorskiego oraz z mazowieckiego. Do tego serowa gastronomia – makaron prosto z 40-kilogramowego kręgu parmigiano reggiano, kanapki z raclette, zestawy greckie z halloummi i włoskie ze smażonym provolone, mac and cheese, zupa serowa i wiele innych pysznych dań. Do tego goście specjalni dopełniający wydarzenie – japońskie noże, chutneye i dipy do serów i mięs czy whisky prosto ze szkockich beczek.

To jednak nie wszystko! Na scenie usłyszycie wiele ciekawostek o polskim i europejskim winiarstwie i serowarstwie, zaś w sobotę odbędą się trzy prezentacje opowiadające o historii sera, wina i whisky. Każdej z prelekcji będzie towarzyszyła degustacja. Cały festiwal rozpocznie w sobotę otwarcie 40-kilogramowego kręgu kilkuletniego sera parmigiano reggiano!

Zaś w sobotni wieczór, o godzinie 19.00 wystartuje potańcówka przy muzyce na żywo, którą w pierwszej godzinie rozkręci lokalne Studio Tańca Krystian Krzemiński.

Festiwal Sera i Wina Ser Jest Ser Winopasja Błonie

sobota 10 maja od 12:00 do 22:00
niedziela 11 maja od 10:00 do 18:00.

Źródło: UM Błonie

Facebooktwitterredditpinterest