Budynek dawnej kasy biletowej w Pruszkowie-Tworkach powstał około 1928 roku jako element zabudowy dworca Elektrycznych Kolei Dojazdowych (EKD) na linii Warszawa- Grodzisk, która została uruchomiona 11 grudnia 1927 roku.
Budowa linii EKD zapoczątkowana została po zakończeniu I wojny światowej przez firmę „Siła i Światło”, założoną w 1918 roku przy udziale kapitału angielskiego. W 1922 r. powołała ona spółkę „Elektryczne Koleje Dojazdowe S.A.” (E.K.D.), która uzyskała koncesję na budowę i eksploatację normalnotorowej.
Przystanek Pruszków-Tworki został zlokalizowany w sąsiedztwie Zakładu Państwowego dla Chorych Psychicznie, za zakrętem w kierunku centrum miasta, przy zbiegu linii kolejowej i ul. Partyzantów (d. ul. Traugutta). Dawna kasa biletowa to jedyny zachowany budynek stacji Pruszków-Tworki z okresu międzywojennego.
– Budynek, którego projektant obecnie nie jest znany, wpisuje się w modny w latach 20. XX w. nurt historyzmu, łączący antykizujący detal z modernistycznym uproszczeniem i geometryzacją form – poinformował Wojewódzki Konserwator Zabytków.
Podczas II wojny światowej infrastruktura kolejowa EKD została poważnie zniszczona. Budynek dawnej kasy biletowej przetrwał bez większych uszkodzeń. W związku z przeniesieniem przystanku bliżej wejścia na teren Zakładu, kasa przestała pełnić swoją funkcję. Potem mieściła się tu m.in. kwiaciarnia, kiosk oraz punkt sprzedaży mleka. Obecnie obiekt jest nieużytkowany.
Źródło: Mazowiecki Wojewódzki Konserwator Zabytków