Warszawa

Lazurowa jak nowa. Trwa przebudowa ostatniego odcinka

W połowie grudnia ubiegłego roku rozpoczęły się prace przy przebudowie ostatniego odcinka ul. Lazurowej – od ul. Górczewskiej do trasy S8. W ramach inwestycji powstaną dwie jezdnie po dwa pasy ruchu, chodniki, ścieżki rowerowe oraz ciągi pieszo-rowerowe.
Fot. UM st. Warszawa. Władze stolicy zapewniają, że prace nie będą powodować w najbliższym czasie większych ograniczeń w ruchu.

Przebudowywana część ul. Lazurowej na odcinku od ul. Górczewskiej do trasy S8 ma długość około 500 m. Zimowa aura nie przeszkadza drogowcom w budowie kanalizacji deszczowej – zdejmowana jest wierzchnia warstwa gruntu. Powstają też wykopy, w których montowane będą widoczne już na placu budowy elementy kanalizacji. W przyszłym tygodniu w rejonie ul. Narwik zostanie rozebrany budynek kolidujący z powstającą drogą.

Skorzystają piesi, rowerzyści i autobusy

Na skrzyżowaniu z ul. Narwik pojawi się naziemne przejście dla pieszych i przejazd rowerowy z sygnalizacją świetlną. Rozbudowana zostanie sieć kanalizacji deszczowej, oświetlenie uliczne i wybudowane przystanki autobusowe. W ramach inwestycji posadzonych ma być 95 drzew. Pojawią się także nowe krzewy, byliny oraz trawniki. Droga ma być gotowa w listopadzie przyszłego roku.

Międzydzielnicowa inwestycja

Rozbudowa ul. Lazurowej od ul. Górczewskiej do alei Obrońców Grodna (trasa S8) stanowi zakończenie budowy ciągu drogowego biegnącego przez dzielnice Ursus, Włochy i Bemowo pomiędzy południową a zachodnią częścią obwodnicy Warszawy. Droga powstawała etapami. Jako pierwszy w 2013 roku wybudowany został odcinek od Al. Jerozolimskich do ul. ks. J. Chrościckiego. Potem prace toczyły się na odcinku od ul. Chrościckiego do ul. Połczyńskiej, który był gotowy w 2015 roku. Obecnie droga od Al. Jerozolimskich do ul. Połczyńskiej to al. 4 czerwca 1989 r. W 2016 roku do ruchu został oddany pierwszy przebudowany odcinek ul. Lazurowej – od ul. Połczyńskiej do ul. Sterniczej, a dwa lata później ulica była gotowa na odcinku od ul. Sterniczej do ul. Górczewskiej.

Dofinansowanie z UE

Inwestycja jest jednym z dwóch zadań objętych projektem pn. „Poprawa dostępności infrastruktury sieci TEN-T w ramach węzłów drogowych dróg ekspresowych S8 i S2 w warszawskim węźle sieci bazowej TEN-T – budowa odcinków ul. Gandhi i Lazurowej”, który jest współfinansowany przez Unię Europejską z Funduszu Spójności w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020.

Władze stolicy zapewniają, że prace nie będą powodować w najbliższym czasie większych ograniczeń w ruchu.

Źródło: UM st. Warszawa

Więcej z obszaru: Warszawa

Makabryczny wypadek w sortowni. Maszyna do rozdrabniania śmieci wciągnęła 27-latka

Prokuratura prowadzi śledztwo w sprawie tragicznego wypadku w sortowni śmieci. >>

Tłumaczenia przysięgłe – zaufaj specjalistom [MAT. PARTNERA]

Jeśli szukasz tłumacza przysięgłego, najlepiej wybrać firmę, która ma duże doświadczenie i wiedzę. >>

Pomysł na weekend: Spacer Traktem Królewskim. Te iluminacje! [FOTO]

W okresie świąteczno-noworocznym warto odwiedzić Warszawę, aby podziwiać piękne iluminacje, wybrać się na tradycyjny jarmark lub poślizgać się na staromiejskim lodowisku. >>

Dowiedziała się, że jej córka zginęła podczas wojny. Zrozpaczona Ukrainka próbowała rzucić się pod nadjeżdżające samochody

Na Ursynowie 42-letnia kobieta próbowała popełnić samobójstwo. >>

Studia Licencjackie — Co Musisz Wiedzieć? [MAT. PARTNERA]

Przyszli studenci mają do wyboru w Warszawie ponad 60 różnych placówek oświatowych. >>

Jak sprawnie zorganizować pogrzeb w Warszawie? Na to zwróć uwagę! [MAT. PARTNERA]

Wybór odpowiedniego zakładu pogrzebowego może sprawić, że odpowiedzialność za większość obowiązków zostanie zdjęta z ramion najbliższej rodziny. zmarłego. >>

Ile można zarobić na wynajmie mieszkania w Warszawie? [MAT. PARTNERA]

Czy inwestycja w nieruchomości jest korzystna? Ile można zarobić na wynajmie w Warszawie? Podpowiadamy. >>