Tagi: Białorusin

Gmina Ożarów Mazowiecki: Pijany kierowca z Białorusi zatrzymany dzięki reakcji pracownika stacji benzynowej. Zwyzywał policjantów

Szybka reakcja pracownika stacji paliw w Jawczycach przy ul. Poznańskiej doprowadziła do zatrzymania pijanego kierowcy. 28-letni obywatel Białorusi miał w organizmie dwa promile alkoholu. Podczas interwencji wulgarnymi słowami znieważył policjantów. Teraz za swoje zachowanie odpowie przed sądem.
Fot. Policja. W trakcie interwencji 28-latek zachowywał się agresywnie wobec policjantów i znieważył ich wulgarnymi słowami.

Kilka dni temu, przed północą, dyżurny Komendy Powiatowej Policji dla Powiatu Warszawskiego Zachodniego otrzymał zgłoszenie od pracownika stacji paliw. Z przekazanych informacji wynikało, że mężczyzna kierujący osobowym Volkswagenem znajduje się pod wpływem alkoholu.

Na miejsce zostali wysłani babiccy policjanci prewencji. Mundurowi potwierdzili zgłoszenie i przeprowadzili badanie stanu trzeźwości kierowcy. Wykazało ono, że 28-letni obywatel Białorusi miał w organizmie dwa promile alkoholu.

W trakcie interwencji 28-latek zaczął agresywnie zachowywać się wobec policjantów i znieważył ich wulgarnymi słowami. Funkcjonariusze zatrzymali mężczyznę, zatrzymali mu prawo jazdy i osadzili w policyjnej celi. Gdy wytrzeźwiał, usłyszał zarzuty. Teraz za swoje zachowanie odpowie przed sądem.

– Dzięki czujności pracownika stacji paliw udało się zapobiec potencjalnemu zagrożeniu w ruchu drogowym. Przypominamy, że odpowiednia reakcja w podobnych sytuacjach może przyczynić się do poprawy bezpieczeństwa na drogach. Bezpieczeństwo na drogach zależy od odpowiedzialności każdego uczestnika ruchu. Trzeźwość za kierownicą to nie wybór – to obowiązek – podkreślili policjanci z komendy w Starych Babicach.

Źródło: Komenda Powiatowa Policji w Starych Babicach