Kilka dni temu, przed północą, dyżurny Komendy Powiatowej Policji dla Powiatu Warszawskiego Zachodniego otrzymał zgłoszenie od pracownika stacji paliw. Z przekazanych informacji wynikało, że mężczyzna kierujący osobowym Volkswagenem znajduje się pod wpływem alkoholu.
Na miejsce zostali wysłani babiccy policjanci prewencji. Mundurowi potwierdzili zgłoszenie i przeprowadzili badanie stanu trzeźwości kierowcy. Wykazało ono, że 28-letni obywatel Białorusi miał w organizmie dwa promile alkoholu.
W trakcie interwencji 28-latek zaczął agresywnie zachowywać się wobec policjantów i znieważył ich wulgarnymi słowami. Funkcjonariusze zatrzymali mężczyznę, zatrzymali mu prawo jazdy i osadzili w policyjnej celi. Gdy wytrzeźwiał, usłyszał zarzuty. Teraz za swoje zachowanie odpowie przed sądem.
– Dzięki czujności pracownika stacji paliw udało się zapobiec potencjalnemu zagrożeniu w ruchu drogowym. Przypominamy, że odpowiednia reakcja w podobnych sytuacjach może przyczynić się do poprawy bezpieczeństwa na drogach. Bezpieczeństwo na drogach zależy od odpowiedzialności każdego uczestnika ruchu. Trzeźwość za kierownicą to nie wybór – to obowiązek – podkreślili policjanci z komendy w Starych Babicach.
Źródło: Komenda Powiatowa Policji w Starych Babicach
