Tagi: CANARD

Nowy fotoradar na DK92 pod Błoniem. Kierowcy będą musieli mocno zdjąć nogę z gazu

Już od 2 czerwca zmienia się organizacja ruchu na drodze krajowej 92 w miejscowości Błonie Wieś (gmina Błonie). Powód? Uruchomienie nowoczesnego fotoradaru, który potrafi jednocześnie kontrolować kilka pojazdów i działa przez całą dobę.
Fot. ilustracyjne. Hartley999/pixabay.com. Fotoradary to coraz częstszy widok na naszych drogach.

Kierowcy przejeżdżający drogą krajową nr 92 w rejonie Błonia muszą przygotować się na nowe zasady. Od 2 czerwca w miejscowości Błonie Wieś zacznie obowiązywać zmieniona organizacja ruchu związana z uruchomieniem nowego fotoradaru. O zmianach informują zarówno zarządcy drogi, jak i lokalne władze.

Najnowocześniejszy radar

Nowe urządzenie to TraffiStar SR390 – jeden z najnowocześniejszych fotoradarów wykorzystywanych obecnie w Polsce, który ma zwiększyć bezpieczeństwo na jednym z najbardziej ruchliwych odcinków DK92 przebiegających przez gminę Błonie.

Kontroluje kilka aut jednocześnie

Nowy radar nie należy do urządzeń, które łatwo przeoczyć. System potrafi jednocześnie monitorować kilka pojazdów poruszających się różnymi pasami ruchu, automatycznie rozpoznaje tablice rejestracyjne i pracuje przez całą dobę. Co ważne, zachowuje wysoką skuteczność także podczas opadów czy ograniczonej widoczności. W miejscu jego działania obowiązuje ograniczenie prędkości do 50 km/h. Kierowcy przekonują, że właśnie ten limit budzi najwięcej emocji.

„Skok na kasę” czy większe bezpieczeństwo?

Pojawienie się nowego urządzenia błyskawicznie wywołało falę komentarzy w mediach społecznościowych. Część mieszkańców i kierowców uważa, że kolejne ograniczenia prędkości na drodze krajowej 92 są przesadą.

– „Jak tam nawet zabudowanego nie ma, a jest ograniczenie do 50 – niezły skok na kasę…” – napisał jeden z internautów.

Inni zwracają uwagę, że bezpieczeństwo powinno być ważniejsze od pośpiechu. „Ale może być pieszy…” – odpowiadał jeden z komentujących na zarzuty dotyczące zbyt niskiego limitu prędkości.

Nie zabrakło także głosów wskazujących, że prawdziwym rozwiązaniem problemów komunikacyjnych regionu byłaby długo wyczekiwana obwodnica Błonia.

Część większego projektu

Montaż nowych urządzeń w regionie jest elementem rozbudowy sieci CANARD realizowanej dzięki środkom z Krajowego Planu Odbudowy. Celem programu jest zwiększenie bezpieczeństwa na drogach krajowych poprzez rozwój nowoczesnych systemów nadzoru ruchu.

Jedno jest pewne – od wtorku kierowcy przejeżdżający przez Błonie Wieś powinni uważnie obserwować znaki i kontrolować prędkość. Nowy fotoradar nie będzie miał problemu z wychwyceniem tych, którzy o tym zapomną.

Źródło: UM Błonie, Canard, moto.pl, ZM

Noga z gazu! Wejdą odcinkowe pomiary prędkości

Na drogach naszego regionu zostaną wprowadzone odcinkowe pomiary prędkości. >>