Tagi: trasa

Policyjny pościg za sprawcami włamań do tirów. Złodzieje grasowali przy A2 i S8 [FOTO]

Dzięki trwającej od ponad pół roku żmudnej pracy operacyjnej grodziskich policjantów, zatrzymane zostały trzy osoby, które dokonywały kradzieży z włamaniem do naczep samochodów ciężarowych. Ich łupem padał sprzęt rtv i agd.
Fot. Komenda Powiatowa Policji Grodzisk Mazowiecki. Jeden z podejrzanych przestępców próbował zepchnąć z drogi policyjne radiowozy, ale sam wpadł w poślizg i zatrzymał się na pasie zieleni.

Grodziscy kryminalni od dłuższego czasu rozpracowywali grupę osób włamujących się do pojazdów typu „TIR”, zaparkowanych w miejscach obsługi podróżnych w pobliżu autostrady A2 i drogi ekspresowej S8. Sposób działania sprawców był zawsze taki sam. Typowali oni miejsca, gdzie parkuje najwięcej samochodów ciężarowych. Pod osłoną nocy nacinali plandeki naczep i weryfikowali przyszły łup. Jeśli okazał się wartościowy, przekazywali swoje położenie wspólnikowi. Ten zjawiał się na miejscu autem dostawczym, do którego ładowano skradziony towar.


Policjanci z Wydziału Kryminalnego grodziskiej komendy we współpracy z funkcjonariuszami Wydziału Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi ustalili miejsce kolejnego przestępstwa, które miało być dokonana na terenie sąsiedniego powiatu. Do działań na MOP Krze Duże zaangażowani zostali również funkcjonariusze z komendy w Żyrardowie. Sprawcy mieli przemieszczać się autem osobowym i busem.

– Błyskawicznie namierzono oba pojazdy, które poruszały się trasą S8 w kierunku Warszawy. Kierujący nie reagowali na wydawane przez policjantów sygnały do zatrzymania. Rozpoczął się pościg. Kierowca osobowej toyoty próbował zepchnąć z drogi radiowozy, ale sam wpadł w poślizg i zatrzymał się na pasie zieleni. Z auta wydostało się trzech mężczyzn, którzy rozbiegli się w różnych kierunkach. Dzięki zaangażowanym w akcję policjantom z województwa łódzkiego dokonano zatrzymania całej trójki. Okazało się, że są to obywatele Polski w wieku 38, 43 i 50 lat – opisali przebieg zdarzenia funkcjonariusze.

Kierujący busem kontynuował ucieczkę aż do Nadarzyna, gdzie postanowił celowo doprowadzić do kolizji z dwoma radiowozami, by wyeliminować je z pościgu. Kilkaset metrów dalej wyskoczył z jadącego jeszcze auta i przeskoczył przez barierki na przeciwległe pasy ruchu, omal nie wpadając pod pędzące samochody. Z uwagi na duże natężenie ruchu z tego kierunku pościg okazał się niemożliwy. Mężczyzna jest poszukiwany.

W porzuconym busie policjanci znaleźli 16 skradzionych telewizorów. Wszyscy zatrzymani usłyszeli zarzuty kradzieży z włamaniem, za które odpowiedzą przed sądem. Za te przestępstwa grozi im nawet po 10 lat pozbawienia wolności.

Źródło: Komenda Powiatowa Policji Grodzisk Mazowiecki

Autobusem z Błonia przez Leszno i Kampinos prosto do Sochaczewa i Żelazowej Woli. Trasa przedłużona! Zmiany również na innych liniach [BILETY, TRASA]

Grodziskie Przewozy Autobusowe wprowadzają zmiany na liniach w powiecie warszawskim zachodnim i w okolicy.
>>

Dobry mechanik w Warszawie – jak go znaleźć? [MAT. PARTNERA]

Jak wybrać profesjonalny, sprawdzony warsztat samochodowy? Podpowiadamy! >>

Pracują nad trzecią linią metra

Władze Warszawy pracują nad trzecią linią metra. >>

W poniedziałek zamknięcie pruszkowskiego wiaduktu. Uwaga na objazdy i zmienione trasy autobusów [MAPA]

Pruszkowscy kierowcy muszą przygotować się na kilkanaście dni utrudnień drogowych. >>

S2 i A2 połączy granice Polski. Prace są mocno zaawansowane [MAPA]

Południowa Obwodnica Warszawy w ciągu drogi ekspresowej S2 oraz jej autostradowe przedłużenie do obwodnicy Mińska Mazowieckiego w ciągu A2 pozwolą na udrożnienie ruchu w kierunku wschód-zachód. >>