Śledztwo w sprawie przestępstw określonych w ustawie jako przemyt narkotyków prowadzili policjanci Wydziału do walki z Przestępczością Narkotykową Komendy Stołecznej Policji pod nadzorem Mazowieckiego Wydziału Zamiejscowego ds. Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Warszawie. Policjanci na terenie województwa mazowieckiego i łódzkiego zrealizowali czynności przy wsparciu Samodzielnych Pododdziałów Kontrterrorystycznych Policji w Warszawie i Łodzi, a także funkcjonariuszy Nadwiślańskiego Oddziału Straży Granicznej oraz innych komórek organizacyjnych komendy stołecznej i komend rejonowych.

W powiecie pruszkowskim funkcjonariusze dokonali dwóch realizacji, gdzie zatrzymali 45-letniego mężczyznę w momencie opuszczania garażu podziemnego. W toku przeszukań jego miejsca zamieszkania oraz użytkowanych pojazdów odkryli i zabezpieczyli trzy jednostki broni palnej, ponad 250 sztuk amunicji różnego kalibru, blisko 80 tys. zł w różnych walutach, a także telefony komórkowe i routery. W tej samej sprawie zatrzymano również 30-letnią obywatelkę Wenezueli. Podczas kolejnej realizacji funkcjonariusze zatrzymali 40-letniego mężczyznę. Zabezpieczyli 3,5 tys. zł, cztery telefony komórkowe, karty SIM oraz routery. Jeden z telefonów był ukryty w obiciu kanapy.

Następne działania przeprowadzone były na terenie województwa łódzkiego – w powiecie tomaszowskim, gdzie zatrzymany został 32-letni mężczyzna. Na miejscu funkcjonariusze zabezpieczyli ponad 14 tys. zł, biżuterię, białą substancję w szklanych pojemnikach, telefon komórkowy oraz dokumentację potwierdzającą prowadzenie działalności w zakresie usług transportowych. Łącznie w trakcie przeszukania policjanci zabezpieczyli trzy jednostki broni palnej, ponad 250 sztuk amunicji, kilkanaście telefonów komórkowych, routery internetowe oraz gotówkę w kwocie blisko 100 tys. zł na poczet przyszłych kar i grzywien.

– Zebrany w tej sprawie materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie zarzutów trzem mężczyznom pochodzenia polskiego w wieku od 32 do 45 lat, podejrzanym o udział w zorganizowanej grupie przestępczej o charakterze zbrojnym zajmującej się wywozem z krajów Unii Europejskiej blisko 7 ton środków odurzających, w tym kokainy oraz substancji psychotropowej w postaci ketaminy – poinformowała podkom. Monika Kaczyńska z Komendy Stołecznej Policji.

Na wniosek prokuratora, sąd zastosował wobec nich areszt na trzy miesiące. 30-letnia obywatelka Wenezueli została przekazana do placówki Straży Granicznej w Warszawie z wnioskiem o wydanie decyzji o zobowiązaniu do powrotu cudzoziemca do kraju.
Źródło: Komenda Stołeczna Policji
![Przemycili 7 ton narkotyków! [FOTO, WIDEO]](https://zachodniemazowsze.info/wp-content/uploads/2026/05/g-przemyt-7-ton-narkotykow.jpg)