Brwinów i Błonie gminami Fair Play

Brwinów i Błonie – to miejscowości z naszego regionu, które uzyskały wysokie lokaty w tegorocznym konkursie „Gmina Fair Play”. Nagrody odebrali burmistrzowie podczas uroczystej gali finałowej, która odbyła się w Warszawie.
Fot. blonie.pl. Dumny burmistrz Brwinowa (drugi od prawej strony) i Błonia (czwarty od prawej strony) pozują ze statuetkami.

Tematem przewodnim tegorocznej edycji konkursu było motto: „Samorządy z wizją”. Docenione zostały te gminy, które potrafiły wypracować ambitną wizję stanu docelowego i ją realizują, które świadomie planują swój rozwój, a ich działania bazują na zrozumieniu potrzeb inwestora i społeczności lokalnej oraz wypracowaniu obopólnych korzyści. Organizatorzy szczególną wagę podczas weryfikacji uczestników przywiązywali do planów na przyszłość, możliwości ich realizacji i spójności z potrzebami gminy.

Gala finałowa XV edycji konkursu „Gmina Fair Play” odbyła się w warszawskim hotelu Bristol. Podczas uroczystości burmistrz Błonia Zenon Reszka odebrał Diamentową Statuetkę za zdobycie certyfikatu oraz tytułu w dziesięciu kolejnych edycjach konkursu. Kapituła dodatkowo przyznała włodarzom Błonia wyróżnienie za ponadprzeciętne zaangażowanie w rozwój gminy, poświęcenie swojego czasu, energii oraz serca.

Władze Brwinowa z kolei zdobyły Złotą Statuetkę, uzyskując jednocześnie wśród tegorocznych laureatów programu najlepszy wynik analizy zdolności kredytowej. Dodatkową nagrodą było wyróżnienie przyznane w ramach programu „Przyjazna Polska”. To część programu zwracająca uwagę na zrównoważony rozwój. Gminy chcą być bowiem atrakcyjne nie tylko dla inwestorów, lecz także dla mieszkańców oraz turystów. Brwinów doceniono za inwestycje w rozwój kultury, rewitalizację dworku Zagroda oraz organizację w 2016 roku obchodów związanych ze stuleciem urodzin znanego mieszkańca – aktora Wacława Kowalskiego.

Facebooktwitterredditpinterest