Trzy pożary samochodów w Żyrardowie

W ciągu ostatnich kilku dni w Żyrardowie doszło do pożarów trzech aut. Pierwsze zdarzenie miało miejsce przy ul. 1 Maja, a drugie – na ul. Skrowaczewskiego.
Fot. zyrardow.osp.org.pl. Strażakom z komendy w Żyrardowie udało się szybko ugasić płomienie.

W ubiegły poniedziałek, 27 lutego, około godziny 13.20 w Żyrardowie na ul. 1 Maja, prawdopodobnie na skutek zwarcia w instalacji elektrycznej, doszło do pożaru w komorze silnika samochodu osobowego fiat. Na miejsce zostali wezwani strażacy, którzy zakręcili zawór gazu LPG i ugasili płomienie jednym prądem gaśniczym. Miejsce prowadzonych działań zabezpieczała straż miejska.

Z kolei w sobotę, 4 marca tuż przed północą, z nieustalonych jeszcze przyczyn, doszło do pożaru dwóch samochodów osobowych marki renault i ford zaparkowanych przy ul. Skrowaczewskiego. Jak informuje oficer prasowy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Żyrardowie mł. bryg. Piotr Grzelecki, płomienie udało się szybko opanować, jednak ze względu na rozmiar zniszczeń nie auta nadają się już do dalszej eksploatacji. Przyczyny zdarzenia będzie wyjaśniać żyrardowska policja.

Facebooktwitterredditpinterest