Żyrardów w gronie liderów samorządowych inwestycji!

Spośród 267 miast powiatowych Żyrardów wysunął się na wysoką, bo aż 17. pozycję w rankingu wydatków inwestycyjnych samorządów opublikowanym w czasopiśmie ,,Wspólnota”. To jedno z najważniejszych zestawień pokazujących aktywność gmin, miast i powiatów.
Fot. jarko7/pixabay.com. Zdaniem prezydenta Żyrardowa, pieniądze wydane na inwestycje przekładają się nie tylko na wysokie pozycje w rankingach, ale przede wszystkim na komfort życia mieszkańców.

Żyrardowscy urzędnicy podkreślają, że ranking wydatków inwestycyjnych pisma „Wspólnota” jest najbardziej przejrzystym zestawieniem o stabilnej metodologii. Pod uwagę jest brana całość wydatków majątkowych poniesionych w ciągu ostatnich trzech lat. Aktualny ranking dotyczy lat 2017-2019. Żyrardów w tym okresie wydał na inwestycje łącznie aż 137 236 971 zł. Poza wydatkami zapisanymi w budżecie miasta, w rankingu są uwzględniane także wydatki ponoszone przez spółki komunalne. To daje średnie wydatki inwestycyjne per capita, czyli w przeliczeniu na mieszkańca, 1149,64 zł rocznie.

– Żyrardów wśród liderów inwestycji w kraju! Cieszy ogromnie tak wysoka pozycja w ogólnopolskim rankingu – powiedział prezydent Lucjan Krzysztof Chrzanowski. – Te miliony wydane na inwestycje przekładają się wprost nie tylko na wysokie pozycje w rankingach, ale przede wszystkim na komfort życia mieszkańców, jak również na rozwój miasta w wielu obszarach oraz budowanie pozytywnego wizerunku na zewnątrz. Ostatni ranking pisma ,,Wspólnota” jest najlepszym potwierdzeniem skuteczności samorządu miasta Żyrardowa w pozyskiwaniu środków i realizowaniu miejskich inwestycji. Jestem zadowolony z faktu, że obiektywne i merytoryczne wydawnictwo zauważyło konsekwencję i systematyczność w inwestowaniu w rozwój Żyrardowa – dodał włodarz.

W tym samym rankingu, za okres 2015-2017, Żyrardów był na 165. miejscu. – Dane te jednoznacznie pokazują dynamikę rozwoju miasta i gigantyczny boom inwestycyjny w ostatnich latach – chwalą się urzędnicy z żyrardowskiego ratusza.

Źródło: UM Żyrardów

Facebooktwitterredditpinterest