Kłopoty MarcPolu. Co dalej z Galerią Podkowa?

Kilka dni temu w serwisie zachodniemazowsze.info informowaliśmy o kłopotach firmy MarcPol i likwidacji w naszym regionie wielu sklepów tej marki. A jak przyszłość czeka Galerię Podkowa powiązaną ze spółką? Sprawdziliśmy.
Galeria Podkowa Carrefour
Fot. galeriehandlowe.pl Galeria Podkowa istnieje od 2013 roku.

Galeria Podkowa powstała w 2013 roku. Mieści się przy ul. Gołębiej, przy drodze wojewódzkiej nr 719. W dwukondygnacyjnym centrum handlowym znajdują się sklepy m.in. takich marek jak: H&M, Black Red White, Abra. Media Expert i wielu innych, a także punkty gastronomiczne, usługowe, rozrywkowe. Inwestorem Galerii Podkowa była firma MarcPol, a jej prezesem – znany biznesmen Marek Mikuśkiewicz. Od 5 kwietnia przestał on sprawować kontrolę nad spółką. 60 proc. akcji przeszło w ręce firmy KT System, której wspólnikami są dwaj warszawscy radcy prawni. W naszym regionie MarcPol posiadał swoje supermarkety m.in. w Grodzisku Mazowieckim, Żyrardowie, Łomiankach, Warszawie. Od pewnego czasu klienci, którzy odwiedzają te sklepy odchodzą z pustymi rękami, placówki bowiem zostały zamknięte. Do niedawna supermarket tej firmy funkcjonował również w Galerii Podkowa, jednak i on został zlikwidowany.

Pojawiły się więc obawy klientów o dalszą przyszłość samej Galerii Podkowa. – Skoro supermarket w Podkowie przestał funkcjonować, czy tak stanie się również z całym centrum? Czy może będzie miał nowego właściciela? – z takim pytaniem zwróciła się do nas czytelniczka Monika.

– Jestem pewien, że przyszłość Galerii Podkowa będzie bardzo dobra i będzie to jeden z najlepszych punktów na mapie Mazowsza. Działalność nie jest zagrożona – powiedział nam jeden z pracowników administracyjnych centrum proszący o zachowanie anonimowości.

Jeszcze w tym miesiącu w Galerii Podkowa ma rozpocząć działalność nowy supermarket – firmy Carrefour.

Facebooktwittergoogle_plusredditpinterest